Paweł Oberzig i trzy złote medale w Miastku. UKS Bliza Władysławowo zagrała świetny krajowy turniej | ZDJĘCIA

Hat-trick Pawła Oberziga (UKS Bliza Władysławowo), który wraca z trzema medalami z turnieju w Miastku. Marta Czajka i Adam Fikus też dorzucili złote medale. Wynik badmintonistów z Władysławowa cieszy, ale zawodnicy i tak otrzymali burę.

R E K L A M A

Czworo zawodników UKS Bliza Władysławowo pojechało na krajowy turniej badmintona do Miastka w roli faworytów. Jednak takiego dorobku złotych medali nie spodziewali się nawet oni sami. Jak komentuje trener Zbigniew Czajka, ostatnie trzy finałowe mecze w turnieju należały do nich.

W roli głównej wystąpił Paweł Oberzig, który z nawiązką powetował sobie brak medalu z turnieju rozegranego tydzień wcześniej w Solcu Kujawskim.

– Tym razem zaliczył hat-tricka, stając na najwyższym stopniu podium we wszystkich trzech grach — z dumą mówi trener Zbigniew Czajka.

Równie dobrze spisali się Marta Czajka i Adam Fikus, którzy w grach singlowych i mikście wywalczyli komplet złotych medali. A do tego Mateusz Oberzig (kategoria junior młodszy) zdobył złoto w deblu i srebro w singlu.

– Mateusz swój finałowy pojedynek singla, po bardzo zaciętej i wyrównanej walce w obu setach, kończył grą na przewagi — komentuje trener Zbigniew Czajka.

Osiem cennych medali to naprawdę świetny wynik, jednak w UKS Bliza Władysławowo pozostał lekki niedosyt. Tu trener ma zastrzeżenia do gry Marty Czajki i Adam Fikusa, którzy w finale miksta przegrali pierwszego seta, chociaż uzyskali wyraźne prowadzenie w jego pierwszej części.

– Zgubiła ich zbytnia pewność siebie i nonszalancja, co bezlitośnie wykorzystała przeciwna para — mówi Zbigniew Czajka. — W przerwie meczu nie obyło się bez ostrej reprymendy ze strony trenera. To diametralnie zmieniło przebieg dalszego pojedynku. Zarówno drugi set, jak i tie-break rozstrzygnęli już na swoją korzyść i to ze sporą przewagą. Paweł tym razem na medal… oczywiście potrójnie złoty.

Zawodnicy UKS Bliza Władysławowo na turnieju w Miastku (wrzesień 2021):

Fot. Zbigniew Czajka

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *