Strażacy z OSP Władysławowo odrestaurowali swoją motopompę z… 1981 roku. Tak dziś wygląda | ZDJĘCIA

PO 5 – to pompa, która powstałą w latach 80. XX wieku i służyła strażakom z Władysławowa. OSP jednak nie pozbyło się “grata”. I dziś stary sprzęt lśni!

Drugie życie zabytkowego sprzętu, który strażacy z Władysławowa mieli i wciąż mają na swoim stanie. W grudniu 2020 druhowie z OSP Władysławowo oficjalnie zakończyli restaurację motopompy PO 5, która wyprodukowana została 39 lat temu – w 1981 roku.

– Ukończyliśmy projekt, z którego jesteśmy szczególnie dumni – podkreślają w swojej relacji druhowie z Władka. – Jako narzędzie pracy naszych poprzedników, jest pięknym kawałkiem historii Miasta Władysławowo.

Sprzęt jest odrestuarowany, ale z pomysłem.

– Zostawiliśmy z wszystkimi uszkodzeniami zebranymi przez lata podczas działań – deklarują w OSP Władysławowo.

Nie byłoby nowego życia dla zabytkowej motopompy, gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu ludzi. To dlatego strażacy z Władysławowa kierują gorące słowa podziękowania tym, którzy aktywnie włączyli się w ich przedsięwzięcie.

Dziękujemy z całego serca Panu Piotrowi Kubis z Połczyna Bis za wypiaskowanie i pomalowanie pompy Dzięki druhom za poświęcenie wolnego czasu, przygotowanie do malowania i ponowne złożenie sprzętu. Piękny finał w służbie lokalnej społeczności.

To nie jedyna tego typu akcja w powiecie puckim. Jak poinformowali strażacy z OSP Mieroszyno, u nich też trwają prace renowacyjne. Druhowie z gminy Puck na warsztat wzięli swoją starą syrenę ręczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *