OSP Karwia kupuje sprzęt medyczny. Będzie defibrylator, a jedna z mieszkaek Karwi dostała koncentrator tlenu

Dwa sukcesy publicznych zbiórek pieniędzy, które zorganizowali druhowie z OSP Karwia. Dzięki temu pojawi się Publiczny Defibrylator AED, a jedna z karwianek dostała przenośny koncentrator tlenu.

R E K L A M A

Bardzo skuteczni strażacy z OSP Karwia, którzy właśnie triumfalnie zakończyli dwie zbiórki pieniędzy prowadzone za pośrednictwem internetowego portalu. Obie dotyczyły pomocy medycznej.

Jedna z nich dotyczyła pomocy mieszkance Karwi, której niezbędny jest przenośny koncentratora tlenu. Druga miała na celu uzbieranie funduszy potrzebnych na kupno Publicznego Defibrylatora AED.

– Wszystkim bardzo dziękuje za wsparcie!!! – dzielą się radością na swoim fanpejdżu druhowie z Karwi.

Zbiórka na przenośny koncentrator zakończyła się ponad 20 dni przed czasem, a na strażackim koncie znalazło się ponad 1,1 tys. zł więcej niż było trzeba.

– W w dniu dzisiejszym tj. 21.07.2021r urządzenie zostało dostarczone przez producenta do Naszej jednostki i przekazane osobie potrzebującej – relacjonują strażacy z Karwi.

Na defilyrator AED (tu też ofiarodawcy dali 102% potrzebnej sumy, czyli ponad 7,3 tys. zł) trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać.

– Zbiórka zakończyła się sukcesem i zamówienie jest w trakcie realizacji – tłumaczą w OSP Karwia. – Będziemy informować na bieżąco, ponieważ zestaw jest sprowadzany z Holandii.

Gdy AED dotrze do Karwi, będzie umieszczony tak, by w razie potrzeby bez przeszkód mogli z niego korzystać i mieszkańcy, i turyści.

Nowy sprzęt medyczny OSP Karwia. Strażacy kupili go dzięki zrzutkom

Fot. OSP Karwia

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *