Chłapowo: zniszczone zejście na plażę nr 14 będzie odbudowane | ZDJĘCIA

Będzie nowe, wygodniejsze zejście na plażę nr 14 w Chłapowie. Zbuduje je gmina Władysławowo. Na inwestycję potrzeba ponad 900 tysięcy złotych.

R E K L A M A

Zejście na plażę nr 14 w Chłapowie zostało mocno uszkodzone przez sztormy, a drewniana konstrukcja nie mogła dalej służyć turystom, chętnie korzystającym z tego skrótu na bałtycką plażę. I siłą rzeczy musieli nadkładać drogę i wybierać zejścia położone dużo dalej od centrum Chłapowa.

Ten stan rzecz zmieni się, choć potrzeba będzie astronomicznej sumy 900 tysięcy złotych.

– Porozumieliśmy się z WFOŚ, od którego otrzymamy pożyczkę o wartości do 300 tysięcy złotych, a także dotację w wysokości do 400 tysięcy złotych, której nie będziemy musieli spłacać. Pozostałe 200 tysięcy złotych zabezpieczymy ze środków własnych – mówi burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Konstrukcja ma zostać wykonana jeszcze w 2017 roku, by do wakacji we Władysławowie zdążyć z inwestycją dla turystów.

Kolejne dobre wieści dotarły do gminy Władysławowo w kwietniu 2017. Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku zadecydowała, że gmina może liczyć na 700 tys. złotych.

Pieniądze rozdzielono na dwie części: pożyczkę do kwoty 300 000 zł oraz dotację do kwoty 400 000 zł. Przeznaczone zostaną realizację zadania “Ochrona siedliska przyrodniczego klifów na wybrzeżu Bałtyku przed antropogeniczną degradacją poprzez budowę zejścia na plażę w Chłapowie”.

Chłapowo: zniszczone zejście na plażę nr 14 | ZDJĘCIA

Foto. Konrad Kędzior | Gmina Władysławowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *