Nocny rozbój w Jastrzębiej Górze (22.02.2022). Zamaskowani napastnicy wdarli się do domu i grozili mieszkańcom

Dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do domu w Jastrzębiej Górze. Na mieszkańcach wymusili oddanie im pieniędzy. Uciekli się do gróźb oraz przemocy.

R E K L A M A

Wtorkowa nocna obława policji w powiecie puckim związana była z rozbojem w Jastrzębiej Górze. Stoją za nim dwaj zamaskowani mężczyźni, którzy wtargnęli do prywatnego domu. Ci czekali do zmroku z przeprowadzeniem swojej akcji.

– Wczoraj wieczorem (22.02.2022 r.) doszło do rozboju w Jastrzębiej Górze. Do prywatnego domu wdarło się dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy dokonali kradzieży dużej sumy pieniędzy z użyciem przemocy i groźby – mówi Jacek Chmielewski, prokurator rejonowy w Pucku.

Mężczyźni z łupem oddalili się. To właśnie ich szukali wczoraj policjanci z powiatu puckiego. Nocna obława na drogach m.in. w Celbowie, Władysławowie, Łebczu, Krokowej, Kosakowie niestety nie na wiele się zdała.

Według oficjalnych informacji sprawców nie złapano. Jak wyglądali? Tego mundurowi z KPP w Pucku nie zdradzają ze względu na dobro prowadzonego śledztwa.

Jak usłyszeliśmy w Pucku: trwają czynności.

Przypomnijmy, że w październiku 2021 w sąsiednim Mieroszynie napad też doszedł do skutku. Tu również sprawcami mieli być zamaskowani osobnicy.

Czy obie sprawy łączy coś jeszcze? Prokuratorzy z Pucka na pewno będą badać i ten wątek, choć nie obiecują sobie, że to możliwy trop, który doprowadzi ich do autorów rozboju w Jastrzębiej Górze.

– Tego jeszcze nie wiemy, choć nie sądzę, aby był związek pomiędzy tymi rozbojami – komentuje prok. rejonowy Jacek Chmielewski

Nocna obława policji na drogach powiatu puckiego – ZDJĘCIA

Foto. Mariusz Okrój, MGS Foto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *