Nocny pożar we Władysławowie (29.01.2022). Ponad 30 strażaków walczyło z ogniem | ZDJĘCIA, WIDEO

Groźny pożar we Władysławowie (29.01.2022) gasiło 8 zastępów straży pożarnych z Władysławowa, Pucka i gminy Puck oraz 31 ratowników.

R E K L A M A

Strażaków o pożarze we Władysławowie powiadomiono krótko przed godz. 3 w nocy. Jak informował zgłaszający, pali się budynek gospodarczy.

– W chwili przybycia pierwszych zastępów z OSP Chłapowo i OSP we Władysławowie ogień przedostał się na poddasze sąsiedniego budynku mieszkalnego – informują strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku. – Na miejsce zadysponowano kolejne zastępy w tym podnośnik SH-21 z JRG Puck.

Zanim na miejsce akcji zdążyli przyjechać strażacy, z zagrożonego budynku ewakuowało się 7 osób.

Już podczas gaszenia, w budynku gospodarczym strażacy znaleźli 6 butli z gazem propan-butan, które wymagały intensywnego chłodzenia.

– Po godzinie intensywnych działań pożar udało się opanować – relacjonują w KP PSP w Pucku.

W gaszeniu pożaru we Władysławowie udział brało 8 zastępów i 31 ratowników z JRG Puck, OSP Władysławowo, OSP Strzelno, OSP Gnieżdżewo, OSP Jastrzębia Góra. Teren powiatu puckiego podczas działań zabezpieczał zastęp z Ochotnicza Straż Pożarna w Starzynie.

– Spaleniu uległ budynek gospodarczy, elewacja na jednej ścianie oraz poddasze i konstrukcja dachu budynku mieszkalnego oraz uszkodzona została elewacja oraz okna w budynku sąsiednim – wyliczają strażacy z Pucka.

Nocny pożar we Władysławowie (29.01.2022)

Foto. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *