Niebywały sukces badmintonistów z powiatu puckiego. Wśród nich byli zawodnicy UKS Bliza Władysławowo | ZDJĘCIA

Sytuacja bez precedensu w historii współzawodnictwa sportowego w ramach Szkolnych Związków Sportowych. Startujący w badmintonie drużynowym uczniowie powiatu puckiego wygrali finały wojewódzkie i awansowali do finałów ogólnopolskich.

R E K L A M A

Zawody, które wygrali młodzi sportowcy z powiatu puckiego – finały wojewódzkie – były dla nich przepustką do finałów ogólnopolskich. A te uznawane są za nieformalne Mistrzostwa Polski we współzawodnictwie szkolnym.

Szkoły powiatu puckiego na każdym etapie rozgrywek, od powiatowych, półfinałów wojewódzkich i finałów wojewódzkich, nie miały sobie równych – podkreśla Zbigniew Czajka, trener badmintonistów w UKS Bliza Władysławowo. – Staraniem Lambertusa Lako Soli, nauczyciela, a zarazem trenera badmintona, finały 50. Wojewódzkich Igrzysk Dzieci zostały rozegrane w Zespole Szkół Nr 1 we Władysławowie.

To właśnie jego podopieczni – uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 we Władysławowie – odnosili dotychczas największe sukcesy w tej dyscyplinie. Ale tym razem grono zwycięskich szkół znacznie się powiększyło.

– Wygrały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 2 we Władysławowie i chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Pucku – wylicza Zbigniew Czajka. – Natomiast w finałach 23. Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, rozegranych w Gniewie, zwyciężyły dziewczęta z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu i chłopcy ze Szkoły Podstawowej Nr 3 we Władysławowie.

Nie koniec na tym. Finały 22. Wojewódzkiej Licealiady rozegrane w Gdańsku zdominowały dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego w Pucku i chłopcy z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku.

– Wśród uczniów wszystkich wymienionych szkół są osoby na co dzień trenujące w UKS Bliza Władysławowo, gdzie od zawsze przywiązywano bardzo dużą uwagę do tego współzawodnictwa – pokdreśla Zbigniew Czajka.

W ubiegłych latach jedynie reprezentacje SP 3 we Władysławowie i ZSO w Helu docierały do finałów wojewódzkich. W przypadku SP 3 Władysławowo czterokrotnie je wygrywały, a ZSO w Helu udało się to raz.

– Obecny sukces napawa nas ogromną dumą, ale i troską. Mamy świadomość, że wyzwaniu, jakim jest wyjazd na finały ogólnopolskie, nie wszystkie szkoły będą w stanie sprostać. Zwykle entuzjazm z osiągniętych wyników kończy się tuż po wręczeniu zwycięskich pucharów, gdyż wyjazd na finały ogólnopolskie przerasta ich możliwości finansowe. UKS Bliza jest gotowy kontynuować szkolenie zawodników, ale potrzebne jest też dodatkowe wsparcie, o które serdecznie apelujemy.

mówi Zbigniew Czajka.

Badmintoniści z powiatu puckiego są w czołówce Pomorza

fot. Dziennik Pucki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *