Marta Czajka i Adam Fikus (UKS Bliza Władysławowo) świetnie zagrali w Suchedniowie | ZDJĘCIA, WYNIKI

Drugi udany występ pary Marta Czajka – Adam Fikus. Mieszany debel UKS Bliza Władysławowo wracają ze srebrnym medale z Grand Prix w Sucheedniowie.

R E K L A M A

W trwającym tournee w badmintonie najmłodsza para zawodników UKS Bliza Władysławowo zajęła drugie miejsce na Otwartym Grand Prix w Suchedniowie.

– To najlepszy z dotychczasowych wyników uzyskanych przez Martę Czajkę i Adama Fikusa w grze podwójnej mieszanej – mówi trener Zbigniew Czajka. – Odkąd grają razem, był to ich drugi turniej tej rangi.

Na poprzednim zajęli trzecie miejsce. Tym razem stanęli o jeden stopień podium wyżej. Z kolei w singlu Marta dotarła do ćwierćfinału. Adam zakończył rozgrywki na fazie grupowej.

Dobiega końca tegoroczny sezon startowy, który trzeba uznać za udany. Łącznie gracze UKS Bliza Władysławowo uczestniczyli w ponad trzydziestu turniejach. Marta Czajka na Mistrzostwach Polski wywalczyła ćwierćfinał w deblu. Dwukrotnie, razem z Adamem Fikusem stawała na podium w otwartym grand prix, ale też raz w Grand Prix Polski w deblu.

– Oboje wielokrotnie wygrywali turnieje krajowe w mikście, a dodatkowo w singlu i grach deblowych

– przypomina Zbigniew Czajka.

Pozostali zawodnicy też nie próżnowali. Julia Piktel i Mateusz Oberzig zakwalifikowali się do turnieju głównego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, ale i wygrywali turnieje krajowe. Swój udział w sukcesy klubu wnieśli też Paweł Oberzig i Marianna Konkel.

– Szczególnie cieszy zapał najmłodszej ekipy badmintonistów. Wydarzeniem bez precedensu był awans do finałów ogólnopolskich drużyn szkolnych powiatu puckiego, jako jedynych reprezentantów naszego województwa. We wszystkich wystąpili zawodnicy trenujący w UKS Bliza Władysławowo – komentuje trener badmintonistów z Władysławowa.

Zawodnicy UKS Bliza Władysławowo na turnieju w Suchedniowie

Foto. Zbigniew CzajkaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *