Klub Seniora we Władysławowie otwarty. W Ogrodzie Zimowym Domu Rybaka powstało wyjątkowe miejsce | ZDJĘCIA

Ogród Zimowy w Domu Rybaka – oto nowa siedziba Klubu Seniora we Władysławowie. Jego koordynatorką została Marlena Korejke.

R E K L A M A

Klub Seniora we Władysławowie oficjalnie rozpoczął swoją działalność na początku grudnia 2021. Siedzibę ma wyjątkową, bo na jego potrzeby wyremontowano Ogród Zimowy w Domu Rybaka. To miejsce, które przez ostatnie lata stało niewykorzystane.

Gmina Władysławowo jest jednym z czterech partnerów realizujących projekt, którego celem jest przeciwdziałanie osamotnieniu i marginalizacji seniorów.

Klub Seniora we Władysławowie to odpowiedź na potrzeby i oczekiwania naszych mieszkańców. Po to, by ich zaktywizować. Po to, żeby przez tę aktywność, zarówno w sferze intelektualnej jak i fizycznej, zdrowotnej, nasi mieszkańcy byli dłużej aktywni – komentuje burmistrz Roman Kużel. – Dzięki temu będą mniej chorować. Będą zdrowsze, czuły bardziej potrzebne i doceniane.

W Klubie jest miejsce dla 30 osób, które zostaną podzielone na dwie grupy (na moment otwarcia wszystkie miejsca były zajęte). Samo okazałe pomieszczenie podzielono na kilka stref, m.in. wypoczynkową, gastronomiczną i rekreacyjno-sportową.

Oczekiwania wobec Klubu Seniora we Władysławowie są duże. Ma przede wszystkim pełnić funkcję integracyjną, ale też być miejscem, gdzie starsi ludzie spotkają się, wypiją kawę, porozmawiają, potańczą…

Zainteresowaniem cieszy się kącik prasowy, wyposażany i aktualizowany przez Referat Promocji Komunikacji i Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim we Władysławowie.

– Tu odbywać mogłyby się różne szkolenia, zawody na przykład w brydża, kursy obsługi komputera, bo nie wszyscy w naszym wieku to znają – wyliczali podczas otwarcia seniorzy.

Seniorzy podkreślali rozrywkowy charakter tego miejsca, by władysławowski Klub Seniora niekoniecznie koncentrował się na szkoleniach, wykładach i odczytach.

– Aktywnie będziemy spędzać czas – zapewnia Marlena Korejke, koordynator Klubu Seniora we Władysławowie. – Będziemy wychodzić na spacery, do teatru możemy pojechać. Będziemy współpracować z różnymi specjalistami: podologiem, lekarzem, psychologiem

W otwarciu Klubu Seniora we Władysławowie uczestniczyli m.in.: burmistrz Roman Kużel, Radni Miejscy, wicestarosta Tomasz Herrmann, wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek, zastępca wójta Gminy Puck Piotr Neubauer, prezes Fundacji Phenomen Jarosław Galas, koordynator projektu w ramach którego realizowane jest zadanie Marcin Kasperczyk, przedstawiciel Stowarzyszenia Manko – Głosu Seniora, ambasador zdrowego stylu życia dr Marek Pilch, prezesi i delegaci: Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów we Władysławowie, Uniwersytetu III Wieku, Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego o/Władysławowo, dyrektor Biblioteki Miejskiej we Władysławowie Bogumiła Ceynowa-Kasprzyk, Koło Gospodyń z Władysławowa, proboszcz parafii we Władysławowie ks. Marek Jarząbek, koordynator nowopowstałego Klubu Seniora Marlena Korejke oraz najważniejsi goście – seniorzy uczestnicy Klubu.

Władysławowo na Klub Seniora otrzymało 2 miliony złotych wsparcia z Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki tym funduszom KS funkcjonować może przez najbliższe 3 lata.

– Już dziś myślimy nad uruchomieniem tego rodzaju klubów na terenie innych miejscowości w gminie Władysławowo – deklaruje burmistrz Roman Kużel.

Na koniec uroczystości odbył się występ Miejsko-Parafialnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Władysławowa oraz wręczone zostały Seniorom-Klubowiczom Ogólnopolskie Karty Seniora uprawniające do korzystania ze zniżek przy zakupie różnego rodzaju usług na terenie całego kraju. Seniorzy z Władysławowa otrzymali też upominki, zawierające m.in. pakiety ochronne pomagające w przeciwdziałaniu rozszerzania się epidemii, takie jak płyny do dezynfekcji, maseczki, czy ulotki tematyczne.

Klub Seniora we Władysławowie – otwracie w Ogrodzie Zimowym (Dom Rybaka) – ZDJĘCIA

Foto. Konrad Kędzior / Gmina Władysławowo


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *