Wystarczył jeden dzień, by mundurowi z KPP w Pucku zatrzymali aż pięciu poszukiwanych!

Wtorek, 17 listopada 2020 okazał się pieczołowicie pracowity dla mundurowych służących na terenie powiatu puckiego: ujęli aż 5 poszukiwanych osób! Kto trafił za kratki?

Dzielnicowi podlegający pod pucką komendę najpierw zatrzymali 56-letniego mieszkańca Władysławowa.

– Mężczyzna poszukiwany był na podstawie nakazu, który wystawił za nim Sąd Rejonowy w Wejherowie – informują w KPP w Pucku. – Zgodnie z wyrokiem sądu ma on do odbycia karę 5 miesięcy i 16 dni pozbawienia wolności.

Również 55-letnia poszukiwana została namierzona przez dzielnicowego Władysławowa. Kobieta po uiszczeniu grzywny została zwolniona i nie musiała odbywać zastępczej kary pozbawienia wolności.

W areszcie przebywa już także poszukiwany 36-letni mieszkaniec gminy Władysławowo, którego zatrzymali policjanci z tamtejszego komisariatu.

– Zgodnie z nakazem wystawionym przez Sąd Rejonowy w Wejherowie mężczyzna ma do odbycia karę 1 roku więzienia – informuje KPP w Pucku.

Jeszcze tego samego dnia, po południu, podczas pełnionej służby przez policjantów prewencji z Komisariatu Policji w Krokowej, ustalili oni aktualne miejsca pobytu i zatrzymali 32-letniego mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Wejherowie. Zgodnie z nakazem sądu 32-letni poszukiwany najbliższe 2 lata i 2 miesiące spędzi w areszcie.

Wieczorem dyżurny Komisariatu Policji we Władysławowie otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej.

– Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol – wyjaśniają w puckiej komendzie. – Z relacji pracownika ochrony wynikało, że kobieta została ujęta na kradzieży sklepowej.

Sprawcą wykroczenia okazała się 21-letnia mieszkanka województwa łódzkiego.

– Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że kobieta była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Brzezinach celem odbycia kary pozbawienia wolności – informuje KPP w Pucku. – 21-latka już trafiła do aresztu, a za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem w wysokości 100 złotych.

fot. KPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *