Jastrzębia Góra: przekroczył prędkość, złapała go drogówka z Pucka. Okazało się, że był poszukiwany

Poranna kontrola drogowa w Jastrzębiej Górze zakończyła się pechowo dla 19-latka z powiatu wejherowskiego. Młody kierowca nie miał prawka, przekroczył prędkość i był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wejherowie.

Nadmorska Kronika Policyjna: Podwójna wpadka młodego kierowcy z powiatu wejherowskiego, który we wtorkowy ranek (10.11.2020) ok. godz. 7.30 pędził ulicą Rozewską w Jastrzębiej Górze. Srebrnego forda zauważyli policjanci z puckiej drogówki i zmierzyli jego prędkość.

Kierowca przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 21 km/h.

– Funkcjonariusze postanowili zatrzymać ten pojazd do kontroli drogowej – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, rzecznik prasowy KPP Puck.

I lekko się zdziwili, gdy sprawdzili młodego kierowcę w policyjnej bazie danych. Okazało się, że za kierownicą siedział 19-latek z powiatu wejherowskiego.

– Nie miał uprawnień do kierowania i jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wejherowie celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności – wylicza rzecznik puckiej policji.

Młody mężczyzna z powiatu wejherowskiego trafił do policyjnego aresztu w Pucku. A stąd do aresztu śledczego, by odbyć zasądzoną karę pozbawienia wolności.  Ale to nie koniec jego kłopotów z prawem.

– W związku z popełnionymi wykroczeniami, czyli jazdą bez uprawnień i przekroczeniem dozwolonej prędkości policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu – komentuje Łukasz Brzeziński z KPP Puck.

fot. KPP Puck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *