Jastrzębia Góra, wypadek dziecka (3.07.2022). 12-latek z Wrocławia wypadł z balkonu na 2. piętrze | ZDJĘCIA

Wypadek 12-latka w Jastrzębiej Górze (3.07.2022). Chłopak wypadł z drugiego piętra. Młodego mieszkańca Wrocławia do szpitala transportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomogali też m.in. strażacy z OSP Jastrzębia Góra.

Do wypadku z udziałem dziecka w Jastrzębiej Górze doszło w godzinach popołudniowych (3.07.2022). Jak ustalono, 12-latek z Wrocławia, przebywający w Jastrzębiej Górze na obozie upadł z balkonu budynku na ul. Polnej.

– Naszym zadaniem było udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej – informowali strażacy z OSP Jastrzębia Góra.

To oni poszkodowanego chłopaka przekazali ratownikom ZRM z Pucka, a potem też zabezpieczali lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak doszło do wypadku 12-latka w Jastrzębiej Górze?

– Policjanci wstępnie ustalili, że 12-latek podczas przechodzenia pomiędzy balkonami stracił równowagę i spadł na chodnik – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.

Funkcjonariusze m.in. przejrzą monitoring. Sprawdzili też trzeźwość opiekunów – tu nie było zastrzeżeń. Następnie sprawa trafiła do śledczych, którzy prowadzą czynności w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. To obciążone jest karą więzienia nawet do 5 lat.

Policja z Pucka apeluje do wszystkich opiekunów i rodziców, by szczególnie w czasie wakacji 2022 nie pozostawiali dzieci bez opieki dorosłych.

– Pilnujmy nasze pociechy tak, aby nie znalazły się w sytuacji zagrażającej ich bezpieczeństwu! – podkreślają mundurowi.

R E K L A M A

Jastrzębia Góra. 12-latek z Wrocławia wypadł z balkonu na 2. piętrze | ZDJĘCIA

Foto. OSP Jastrzębia Góra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *