Dzień Indonezyjski w ZS 1 we Władysławowie. Poznali kulturę, kuchnię i | ZDJĘCIA

Lambertus Lako Soli zainicjował Dzień Indonezyjski we Władysławowie. To było niecodzienne wydarzenie, podczas którego młodzi mieszkańcy Władysławowa i Mieroszyna moglipoznac kulturę tego egzotycznego kraju.

R E K L A M A

W Dniu Indonezyjskim w szkole we Władysławowie wzięli udział niecodzienni goście. Wśród nich była m.in. przedstawiciel Ambasady Republiki Indonezji we Warszawie na czele z konsul Diyah Ramadani Augustini.

– Byli też zastępca burmistrza Władysławowa Kamil Pach, dyrektor ZOPO we Władysławowie Andrzej Rożek, cała społeczność szkoły oraz przedstawiciele rodziców uczniów – wylicza Lambertus Lako Soli, inicjatorem i koordynator wydarzenia a także wieloletni nauczyciel w ZS 1 we Władysławowie.

W ramach Dnia Indonezyjskiego uczniowie uczestniczyli w warsztatach gastronomicznych oraz w zajęciach pracowni hotelarskiej, prowadzonych przez gości z Indonezji.

– W warsztatach taneczno-muzycznych wzięli udział również uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mieroszynie – wyliczają w szkole we Władysławowie.

Uczestnicy indonezyjskiego dnia mieli okazję poznać ten kraj na wiele różnych sposobów. Był pokazy kultury, obyczajów i kuchni indonezyjskiej. Z kolei w patio ZS 1 we Władysławowie odbył się pokaz tańca i koncert muzyczny wykonany na typowych dla tego kraju instrumentach przez Warsaw Gamelan Group.

Po występach zaproszeni goście oraz nauczyciele mieli okazję degustować przygotowane potrawy indonezyjskie.

– Spotkanie było bardzo twórcze i odkrywcze dla obu stron – przyznaje Lambertus Lako Soli. – Gospodarze także zaprezentowali swoje umiejętności zaproszonym gościom.

W realizacji przedsięwzięcia wspierały Ambasada Republiki Indonezji w Warszawie, Urząd Miasta Władysławowo i Piotr Głombiowski – właściciel ośrodka wypoczynkowego PALEO we Władysławowie.

Dzień Indonezyjski w ZS 1 we Władysławowie:

fot. Konrad Kędzior, arch. ZS 1 Władysławowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *