Dworzec we Władysławowie. Wreszcie rusza remont (listopad 2021) za 14 milionów złotych | FOTO, WIDEO

Rozpoczyna się remont dworca kolejowego we Władysławowie! To świetna wiadomość nie tylko dla turystów. Jak zmieni się jedno z ważniejszych miejsc w turystycznym mieście?

R E K L A M A

Dworzec kolejowy we Władysławowie to dla tysięcy turystów pierwsze miejsce kontaktu z tym turystycznym miastem. I nie zawsze wspomnienia pozostawały najlepsze. Przedstawiciele Władysławowa walczyli o zmianę i wreszcie udało się dopiąć wszystkie tematy.

Na początku listopada 2021 władze gminy oraz ekipa PKP przekazały plac budowy wykonawcy.

– Bardzo się cieszę, że już po kilku latach wyczekiwania dworzec kolejowy we Władysławowie w końcu zmieni swoje oblicze. Przede wszystkim zmieni się jakość obsługi pasażera, bo to jest główny punkt, dla którego ta przebudowa będzie trwała przez najbliższe półtora roku.

komentuje burmistrz Roman Kużel

Jak zmieni się dworzec PKP we Władysławowie do mniej więcej połowy 2023 roku?

Zakres planowanych prac jest dość szeroki. Będzie więcej miejsca dla oczekujących wewnątrz budynku (dziś latem kolejki ciągną się daleko poza sam budynek dworca PKP we Władysławowie). Pojawić się ma też więcej okienek przeznaczonych do obsługi pasażerów. To nie koniec dobrych wiadomości dla podróżnych.

– Będzie też punkt sprzedaży biletów poza dworcem. Zmieni się też całkowicie infrastruktura wokół, jak na przykład chodniki wokół dworca. Znikną też tymczasowe obiekty z otoczenia – mówi burmistrz Władysławowa. – Nowa zmodernizowana i otwarta przestrzeń, jak myślimy, powinna stać się naszą wizytówką we Władysławowie.

Także sam budynek ulegnie transformacji. Odtworzone zostaną historyczne detale architektoniczne – gzymsy i obramowania wokół okien i drzwi.

Zmieniona zostanie elewacja budynku dworca PKP Władysławowo, planowany jest też rozbiór dachu, czy wyburzenie niektórych ścian. Do tego zaplanowana jest termomodernizacja wraz z wymianą okien i drzwi.

Całość prac pochłonie ponad 14 milionów złotych. Zakończyć się mają za ok. półtora roku.

Dworzec PKP we Władysławowie. W listopadzie 2021 ruszył remont

fot. Konrad Kędzior, PKPDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *