Chłapowo. Pożar schodów na plażę ugaszony (27.04.2022). Teraz czas na odbudowę. Zdążą do wakacji 2022? | ZDJĘCIA

W Chłapowie pożar strawił część schodów na plażę, które wybudowano za ok. 1 milion złotych. Uda się je odbudować do wakacji 2022 nad morzem?

R E K L A M A

10 samochodów gaśniczych brało udział w akcji gaszenia pożaru w Chłapowie (27.04.2022), gdzie zapaliły się schody na plażę. W działaniach, które koordynowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku brali udział druhowie z JRG Puck, OSP Chłapowo, OSP we Władysławowie, OSP Jastrzębia Góra, OSP Gnieżdżewo, OSP Karwia.

Gaszenie pożaru nad morzem komplikował m.in. niesprzyjający północny wiatr oraz wysoka temperatura i duże zadymienie. Ale w ok. godzinę strażakom udało się opanować ogień. Spłonęło jednak ok. 30% zejścia na plażę w Chłapowie.

Na szczęście w pożarze nie ucierpiał żaden człowiek. Druhom udało się też zapewnić bezpieczeństwo sąsiedniemu polu namiotowemu w Chłapowie.

Jak przypominają w Urzędzie Miejskim Władysławowo, gmina budowę zejścia na plażę ukończyła w 2017 roku. Inwestycja nie była tania, bo kosztowała blisko 1 mln zł, plus ok. 180 tys. zł pochłonęły koszty instalacji oświetlenia.

– Gmina Władysławowo dołoży wszelkich starań, aby zejście na plażę nr 14 w Chłapowie do wakacji było w jakimś stopniu dostępne do użytku. Już trwają prace w tym zakresie – zadeklarowali urzędnicy.

Pożar schodów w Chłapowie, wejście nr 14 | ZDJĘCIA

Foto. KP PSP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *