Chałupy: stłuczka 4 aut. Kraksę wywołała 23-latka z Torunia | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Cztery samochody zderzyły się na DW 216 w Chałupach. Wszystko przez nieuwagę 23-latki z Torunia, która zapoczątkowała reakcję łańcuchową na Półwyspie Helskim.

Do wypadku w Chałupach doszło w czwartek 2.07.2020 około godz. 11:30. Na drogę DW 216 (Reda – Hel) natychmiast wysłano patrol ruchu drogowego z KPP Puck.

Jak doszło do stłuczki na Półwyspie Helskim, w której poszkodowane zostały: Toyota, Ford, Kia i Mazda?

– 23-letnia mieszkanka Torunia jadąc Toyotą w kierunku Władysławowa, najprawdopodobniej z nadmierną prędkością bez zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, najechała na tył Forda kierowanego przez 66-letniego mieszkańca Gdańska, a ten najechał na tył pojazdu Kia kierowanego przez 45-letniego mieszkańca Półwyspu Helskiego, który następnie najechał tył Mazdy kierowany przez 52-letnią mieszkankę Zielonki – wylicza kolejność zdarzeń rzecznik puckiej policji.

Uczestnicy zdarzenia w Chałupach byli trzeźwi. Mundurowi sprawcę kolizji ukarali mandatem karnym

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drogach powiatu puckiego.

– Pamiętajmy, aby nie podejmować za kierownicą żadnych ryzykownych manewrów. Brawura na drodze nie popłaca- komentują w KPP Puck. – W najlepszym przypadku może zakończyć się mandatem lub wnioskiem o ukaranie do sądu. Jednak połączone ze sobą czynniki takie jak nadmierna prędkość, niesprzyjające warunki na drogach i brak umiejętności przewidywania, bardzo często prowadzą do tragedii. Długotrwale leczenie, kalectwo i śmierć. To najgorsze zakończenia brawury na drogach.

fot. KPP Puck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *