Badmintoniści z Władysławowa w Chmielnie. Adam Fikus dwa razy złoty | ZDJĘCIA

Świetna gra graczy UKS Bliza Władysławowo na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w badmintonie. Dwa złote medale przywiózł Adam Fikus. A to nie koniec zdobyczy.

R E K L A M A

Zawodnicy UKS Bliza Władysławowo pojechali do Chmielna, gdzie wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w badmintonie. Passa się odmieniła i sportowcy z Władysławowa oraz ich szkoleniowcy mieli sporo okazji do radości. Największej przysporzył Adam Fikus, który zdobył dwa złote medale w grach podwójnych w kategorii do lat 13 – w mikście z klubową koleżanką Martą Czajką i deblu z Hubertem Grubą (MKB Lednik Miastko).

– Pewnie Adam do kolekcji dorzuciłby i trzeci złoty medal, gdyby w singlu zagrał w swojej kategorii wiekowej do lat 11 – komentuje trener Zbigniew Czajka. – Jednak on postanowił zmierzyć się ze starszymi o dwa lata kolegami i w tej, bardzo zaciętej, konfrontacji wywalczył brązowy medal.

Marta Czajka dodatkowo zdobyła srebrny medal w singlu, ulegając starszej i bardziej doświadczonej rywalce w trzysetowym pojedynku.

Taki sam krążek – również w singlu – wywalczył Paweł Oberzig, czym umocnił swoją bardzo dobrą pozycję na Pomorzu w kategorii do lat 15. Paweł, tak jak jego koledzy, nie poprzestał na jednym medalu. Dodatkowo wywalczył dwa brązowe krążki w grach podwójnych w kategorii do lat 17 – w mikście z Leną Szablewską (Sportowa Politechnika Gdańsk) i w deblu z Mikołajem Firlejem (KS Badminton Gdańsk).

Do medalowego worka Blizy brązowe medale dorzucili: Mateusz Oberzig w singlu i drugi w deblu z Igorem Skolimowskim (UKS Bursztyn Gdańsk) oraz Maciej Sztubiński w singlu.

Uzyskane wyniki dobrze prognozują przed nadchodzącym nowym sezonem rozgrywek. W lipcu następuje zmiana kategorii wiekowej i część starszych zawodników przejdzie do wyższej. Przed zawodnikami UKS Bliza otwiera się szansa na jeszcze lepsze wyniki, gdyż wszyscy w swojej kategorii pozostają. A skoro radzili sobie ze starszymi, to perspektywy dla nich przedstawiają się optymistycznie.

Zbigniew Czajka, trener UKS Bliza Władysławowo

UKS Bliza Władysławowo na turnieju w Chmielnie:

Fot. Zbigniew Czajka

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *