101. rocznica Zaślubin Polski z Morzem we Władysławowie. Obchody bez mieszkańców

Gmina Władysławowo zaprasza na obchody 101. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem we Władysławowie. Jednak wspólnego świętowania m.in. pod pomnikami i w kościele we Władysławowie nie będzie.

R E K L A M A

W gminie Władysławowo obchody będą trwały dwa dni. I zaczną się w środę 10 lutego 2021, choć generał Józef Haller w Wielkiej Wsi (tak się wtedy nazywało Władysławowo) pojawił się dzień po zaślubinach w Pucku.

10 lutego czek nas premiera – wirtualna.

– W dniu 10 lutego o godz. 18.00 na profilu Facebook Gminy Władysławowo odbędzie się premiera reportażu pt. „Generał Józef Haller – pamiętnik. Historia słowami zapisana” – informują organizatorzy.

Dzień później obchody – przez koronawirusa niestety tylko symboliczne – wydarzeń, które we Władysławowie działy się przed ponad wiekiem.

O godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta msza święta w kościele p.w. WNMP we Władysławowie, w której uczestniczyć będzie można poprzez transmisję m.in. na stronie www.wladyslawowo.pl i profilu Facebook Gminy Władysławowo.

Po mszy (godz. 11) burmistrz Władysławowa Roman Kużel i przewodniczący Rady Miejskiej Władysławowa Adam Białas w imieniu mieszkańców gminy złożą wiązanki kwiatów pod pomnikami Antoniego
Abrahama i gen. Józefa Hallera
.

fot. Gmina Władysławowo

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *