Mieszkańcy ziemi puckiej studentami AMW w Gdyni | ZDJĘCIA, WIDEO

Studenci AMW w Gdyni rozpoczęli rok akademicki 2020/2021. Wśród studentów szkoły morskiej są też mieszkańcy powiatu puckiego.

Naukę na I roku studiów pierwszego i drugiego stopnia na AMW w Gdyni rozpoczęło prawie tysiąc studentów wojskowych i cywilnych. Uroczystość była transmitowana na żywo do internetu.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z okazji inauguracji nowego roku akademickiego skierował list do całej społeczności akademickiej, który odczytał prorektor ds. wojskowych kmdr Paweł Podgórny.

Akademickie święto w Gdyni, w którym uczestniczyli m.in., młodzi mieszkańcy powiatu puckiego, rozpoczęło się od przemówienia Rektora – Komendanta. Ten przywitał gości i zaznaczył:

– Nasza uczelnia szybko przystosowała się do nowych warunków, jakie stworzyła sytuacja epidemiologiczna – mówił Tomasz Szubrycht. –  Jednocześnie społeczność Akademii Marynarki Wojennej pokazała, że mimo trudnej sytuacji jest w stanie pomagać innym. Zorganizowaliśmy wiele akcji charytatywnych, środki ochrony osobistej wyprodukowaliśmy i dostarczyliśmy do 75 placówek medycznych, straży granicznej i straży pożarnej

W tym roku immatrykulacja studentów I roku oraz ślubowanie doktorantów, w związku z sytuacją epidemiologiczną, było skromniejsze – jeśli chodzi o liczbę gości i uczestników.

Inauguracja Nowego Roku Akademickiego AMW Gdynia | fot. Krzysztof Miłosz:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *