Zmarła Barbara Czyżykowska, nauczycielka z Rzucewa i działacz “Solidarności” w powiecie puckim

Nie żyje Barbara Bakun-Czyżykowska, nauczyciela z Rzucewa i działacz oświatowej “Solidarności” w powiecie puckim. Miała 74 lata. Pogrzeb w poniedziałek.

R E K L A M A

Barbara Bakun-Czyżykowska zmarła w poniedziałek 6 grudnia 2021. Była nauczycielką w ZSR Rzucewo i działaczką oświatowej “Solidarności” w powiecie puckim. Uczyła m.in. przedmiotów zawodowych i chemii.

Swój czas poza pracą poświęcała m.in. na działalność związkową. W od 2006 kieorowała Komisją Międzyzakładową Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Ziemi Puckiej. Była też członkiem Rady Sekcji.

Działaczka z Rzucewa została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Złotą Odznaką Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.

Dzięki jej staraniom rondo w Pucku nosi nazwę “Solidarności” (koło przejazdu kolejowego), a NSZZ „Solidarność” w Pucku dorobił się związkowego sztandaru.

– Współorganizatorka szeregu konferencji, m.in. na temat problemów wychowawczych w szkołach, czy konkursu historycznego „Od Jałty do Gdańska”. Mocno wspierała powstanie publikacji „Niepokorni nauczyciele” oraz starania o przyznanie odznaczeń państwowych Ewie Muży i Piotrowi Wasilewskiemu.

mówi Wojciech Książek, szef Sekcji Gdańskiej “S”

Pogrzeb Barbary Bakun-Czyżykowskiej zaplanowano na poniedziałek 13 grudnia 2021. Jej ciało spocznie na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku.

– Była człowiekiem otwartym na dialog, szukanie porozumienia z samorządami terytorialnymi Ziemi Puckiej. Była osobą serdeczną, lubiła pomagać ludziom, czasami twardo ich bronić, stąd też była szanowana przez współpracowników z NSZZ „Solidarność”. Spoczywaj Basiu w Pokoju – mówi Wojciech Książek.

Barbara Bakun-Czyżykowska (1947-2021)

Foto. archiwum Wojciecha Książka


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *