Wypadek na ul. Helskiej w Pucku. Sprawca miał prawie 3 promile! To drugi, tak pijany kierowca, który wpadł w ręce mundurowych w Pucku w przeciągu dwóch dni

Jeden kierowca wpadł, bo jechał zygzakiem po ul. Wejherowskiej w Pucku. Drugi, ponieważ wjechał w tył poprzedzającego go pojazdu na ulicy Helskiej w Pucku. Obaj mieli prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wypadek na ul. Helskiej w Pucku

Do wypadku w okolicach skrzyżowania przy McDonaldzie / KFC w Pucku doszło w sobotni poranek, 23 września 2023 r. To wtedy policjanci z Władysławowa otrzymali zgłoszenie o tym zdarzeniu drogowym.
– Na miejscu ustalili, że 44-letni kierujący Seatem, jadąc ul. Helską w Pucku, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył volkswagena – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Po przebadaniu 30-letniego kierującego Seatem na zawartość alkoholu, okazało się, że ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a o jego losie zdecyduje sąd.

Pijana wpadka na ul. Wejherowskiej w Pucku

Zaledwie dzień wcześniej, bo w piątek, 22 września 2023 r., w godzinach popołudniowych, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku, zatrzymali do kontroli kierującego Volkswagenem na ulicy Wejherowskiej w Pucku. Powód? Prowadzone przez mężczyznę auto poruszał się zygzakiem po drodze.
– 30-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego miał prawie 3 promile alkoholu. Ponadto, jak ustalili mundurowi, 30-latek już wcześniej dopuścił się podobnego czynu – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk. – Policjanci zatrzymali kierującego i osadzili w policyjnej celi. Jego losem zajmie się sąd.

Co grozi za prowadzenie auta po pijaku?

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może:

  • orzec karę grzywny,
  • orzec karę ograniczenia wolności,
  • lub orzec karę pozbawienia wolności do lat 2.

Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10.

Puccy mundurowi przypominają!

– Osoby siadające za kierownicą pod wpływem alkoholu stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym – ostrzega oficer prasowy KPP w Pucku. – Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Nieodpowiedzialna decyzja, aby wsiąść za kółko po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu może mieć tragiczne skutki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *