WOŚP w powiecie puckim. W 2022 Orkiestra mimo koszmarnej pogody zebrała pokaźną sumę. Ile? | ZDJĘCIA

W całym powiecie puckim zagrała WOŚP 2022. 30 finał nie był łatwy, bo kwestującym i darczyńcom nie sprzyjała pogoda. Wichura i sztorm nie zatrzymały jednak serc i nie zamknęły portfeli.

R E K L A M A

Mieszkańcy powiatu puckiego chętnie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka, dlatego rok w rok przekazują niemałe sumy pieniędzy. Te trafiają m.in. do puszek wolontariuszy, czy e-skarbonek. Nie skąpimy też na licytacjach, gdzie kupujemy przedmioty często przekazywane przez hojnych ofiarodawców.

Nie inaczej było w tym roku. Sztab WOŚP we Władysławowie np. wystawił trzy Bursztynowe Seruszka – to dzieło bursztynniczki z Władysławowa Małgorzaty Zawadzkiej-Deręgowskiej. Pierwsze, to najcenniejsze kosztowało ponad 2,1 tys. złotych.

Gmina Puck z WOŚP zagrała jak zawsze z rozmachem

– W tym momencie chcieliśmy podziękować 45 wolontariuszom, którzy zdecydowali się być częścią tegorocznego, jubileuszowego Finału. Dzięki Wam wzrośnie liczba sprzętu medycznego, który pomoże wielu osobom zmagającym się z przeróżnymi chorobami wzroku. Bez Was nie byłoby tego Finału! – podsumował sztab z Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w gminie Puck.

Na 30. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Krokowa nie trzeba było bać się pogody, bo wszystko odbywało się pod dachem Szkoły Podstawowej im. kadm. Włodzimierza Steyera w Krokowej. Pod dachem pracował też sztab WOŚP Młodej Jastarni, choć można było też zmierzyć się w bieg ,,Policz się z cukrzycą”, w którym wzięli młodzi sportowcy z PKS Jastarnia i UKS Delfin Jastarnia.

Hel grał w hali sportowej, ale też na zewnątrz. Atrakcji, przygotowanych przez Alternatywny Cypel i przyjaciół nie brakowało. Swoją działkę dołożyli też strażacy.

– W minioną niedzielę 30 stycznia 2022 r., pomimo licznych interwencji związanych z usuwaniem skutków przechodzącego nad Polską niżu atmosferycznego Nadia, strażacy-ratownicy OSP Hel wraz z członkami MDP wzięli udział w 30. Finał WOŚP w Helu – skomentowali na swoim Facebooku druhowie.

Po niedzieli ruszyły pierwsze podsumowania zbiórek w ramach WOŚP 2022 w powiecie puckim. Gdzie przekazaliśmy najwięcej pieniędzy? Wstępne wyniki wyglądają tak:

30. finał Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na ziemi puckiej – ile zebrali?

Łączna suma jest imponująca, bo (dane na 2 lutego 2022) dają kwotę ok. 201 tysięcy złotych.

  • gmina Puck – 55 tys. zł
  • Hel – 33.534,40 zł
  • Jastarnia – 32.340 zł
  • Puck – 31.529,91 zł
  • Władysławowo – 28 202,19 zł
  • Krokowa – 20 tys. zł
  • Kosakowo – 1205 zł

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2022 na ziemi puckiej – ZDJĘCIA

Foto. Kasia Klebba, Zbyszek Heft, Wioleta Kohnke, OSP Hel, Katarzyna Klawikowska


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *