Wielkie Nordowe Morsowanie 2022. We Władysławowie tym razem inaczej. Winna pandemia | ZDJĘCIA

Nordowe Morsy zaprosiły na wspólną, styczniową kąpiel w Bałtyku. To miało być Wielkie Nordowe Morsowanie 2022, choć na przeszkodzie stanęła pandemia.

R E K L A M A

Wielkie Nordowe Morsowanie to cykliczna impreza, którą na plaży i w Bałtyku organizują Nordowe Morsy, grupa pasjonatów zimnych kąpieli. Zbiorowe wchodzenie do zimnego morza miało odbyć się teoretycznie 6 stycznia, ale na przeszkodzie stanęła sytuacja epidemiologiczna.

Z tego powodu Nordowe Morsy zaprosiły wszystkich chętnych nie na Wielkie Nordowe Morsowanie 2022, a po prostu na niezobowiązującą kąpiel u nasady Półwyspu Helskiego.

– Gwarantujemy zimną wodę i najlepsze towarzystwo – zapewniały na swoim Facebooku Nordowe Morsy.

I szybko okazało się, że amatorów nie zabrakło – wśród nich zjawiły się m.in. panie z Morsowe Love i ekipa Disco Morsy Władysławowo. A pogoda w Trzech Króli niespecjalnie rozpieszczała.

– Mróz, śnieg, wysokie fale. Dziś była wymarzona pogoda dla morsów – relacjonują zadowoleni organizatorzy styczniowej kąpieli. – Andrzej Szczypior jak zwykle stanął na wysokości zadania.

Mimo że pogoda była surowa, a Bałtyk rozkołysany, to morsy mogły czuć się bezpiecznie, bo ich kąpiel z brzegu zabezpieczali druhowie z OSP Władysławowo.

Na brzegu też było miło i… smacznie. O najlepszą zimową herbatę przygotował Rafał Herrmann z Cafe Bar “IKA” we Władysławowie, a słodkie wypieki to dzieło Nordowych koleżanek.

Władysławowo: Wielkie Nordowe Morsowanie 2022 – ZDJĘCIA

Foto. Krzysztof Gruchała, OSP Władysławowo


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *