Wielkanoc w Pucku. Caritas i parafia zaprosili Ukraińców na świąteczne śniadanie | ZDJĘCIA

Wspólna Wielkanoc 2022 w Pucku. Do śniadania zasiedli wspólnie Polacy i Ukraińcy. Było wielkie wzruszenie po obu stronach, ale też ogromna radość.

R E K L A M A

Wschodzące słońce było symbolem Zmartwychwstania Pańskiego, a w Pucku na Wielkanoc także powodem do wielkich wzruszeń. Śniadanie wielkanocne poprzedzone zostało rezurekcją o świcie. Tuż po nie do wielkanocnego stołu w Sali Mario w Pucku zasiadło około 100 osób z Ukrainy, na twarzach których widać było ogromną radość, a nawet wzruszenie.

Ksiądz proboszcz Jerzy Kunca poświęcił jajka – najważniejszy symbol wielkanocnego śniadania, ponieważ oznacza triumf życia nad śmiercią i początek nowego życia, a więc jest ściśle związany ze zmartwychwstaniem Jezusa.

Mariusz Cendrowski wraz ze swoimi pracownikami i kilkoma wolontariuszami Caritas w Pucku przygotowali wielkanocny stół i potrawy świąteczne – relacjonują w Caritasie.

Po śniadaniu dzieciaczki otrzymały upominki od wielkanocnego Zajączka. I to był dla nich moment ogromnej radości, a dla starszych potężnych wzruszeń.

– Dary, które w Wielką Sobotę parafianie przekazali dla uchodźców z Ukrainy były bardzo obfite, przez co radości nie było końca – opowiadają w Caritasie w Pucku. – A to wszystko dzięki Wam, Kochani Darczyńcy. Z tego miejsca składamy wszystkim ofiarodawcom wielkie Bóg Zapłać!

Wielkanocne śniadanie dla Ukraińców w Pucku zorganizował Caritas Puck | ZDJĘCIA

Foto. Caritas Puck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *