UKS Zatoka 95 Puck w Pucharze Polski. Dobry mecz z TPS Celtic Reda | ZDJĘCIA

UKS Zatoka 95 Puck po ligowej porażce wróciła na boisko TPS Celtic Reda, by zmierzyć się w piłkarskim Pucharze Polski. Tym razem ekipa Daniela Dubickiego pokonała gospodarzy z powiatu wejherowskiego 2:0 (1:0).

Trzy dni po porażce w meczu ligowym z Celtikiem Reda ekipa UKS Zatoka 95 Puck wraca do Redy na mecz rozgrywany w ramach 2. rundy piłkarskiego Pucharu Polski.

– W składzie kilka zmian i tych planowanych (przed sezonem założyliśmy, że więcej minut dostaną zawodnicy rzadziej grający) i jedną zupełnie nieplanowaną – relacjonują w puckim klubie.

W wyjściowej jedenastce Zatoki Puck zadebiutował Piotr Romanowski, a po urazie głowy w meczu z Chwaszczynem wrócił Łukasz Lesner. W ekipie Daniela Dubickiego nie brakowało też futbolowych eksperymentów. Na lewej obronie pojawił się Eryk Migowski.

Była też jedna zmiana, której sztab Zatoki Puck nie planował.

– Dzień przed meczem okazało się, że zagramy bez bramkarza- relacjonują w puckim klubie. – Po naradzie w szatni w bramce stanął Bartosz Ciesielski.

TPS Celtic Reda – UKS Zatoka 95 Puck: zaczęli!

Już po kilkudziesięciu sekundach od pierwszego gwizdka sędziego Zatoka mogła objąć prowadzenie. Jednak piłkę po strzale Dawida Dettlaffa z linii bramkowej wybił jeden z rywali.

Chwilę później pierwsze interwencje notuje Bartosz Ciesielski. Na prowadzenie pucczanie wychodzą w 30. minucie.

Łukasz Lesner posyła długą piłkę do Michała Hoffmana, a ten pokonuje bramkarza gospodarzy. Do przerwy prowadzimy jedną bramką – relacjonują w puckim klubie.

Na drugą połowę Zatoka Puck wychodzi z jedną zmianą. Za Kacpra Sikorę wchodzi Daniel Borkowski. Po kilku minutach gospodarze robią trzy zmiany i ruszają do odrabiania strat.

– Dobrze broni Bartek, czasem sprzyja mu szczęście lub dobrze interweniują obrońcy – relacjonują w puckim klubie.

Daniel Dubicki wprowadza dwie kolejne zmiany na boisku. Wchodzą Błażej Okon (jeden z najlepszych na boisku – oceniają w Pucku) i Paweł Kreft (również dobra zmiana).

– Okazje do zdobycia bramki mają Michał Wychert, Wiktor Mostowiak, Daniel Borkowski, Piotrek Romanowski, Błażej Okon i Paweł Kreft – wyliczają w Pucku. – W ostatnich sekundach meczu po podaniu Wiktora wynik ustala Daniel Borkowski.

Puchar Polski II runda: TPS Celtic Reda – UKS ZATOKA 95 PUCK 0:2 (0:1)

Bramki dla ZATOKI Puck: Michał Hoffmann (30 minuta), Daniel Borkowski (90)

? Celtic Reda: Krystian Klawikowski, Marcin Ribakowski

ZATOKA zagrała w składzie: Bartosz CiesielskiAndrzej Mudlaff, Łukasz Lesner, Jarosław Nikrandt (77 min. – Paweł Kreft), Eryk Migowski Kacper Sikora (46 Daniel Borkowski), Dawid Dettlaff, Michał Wychert, Piotr Romanowski, Wiktor MostowiakMichał Hoffmann (63 Błażej Okon).

Nie zagrali: Daniel Dubicki (trener), Marcin Wika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *