UKS Bliza Władysławowo. Najmłodsi w Pucku, starsi pojechali walczyć na Kujawy

Zawodnicy UKS Bliza Władysławowo z medalami wracają z Pucka oraz Solca Kujawskiego. Złoto wywalczyła m.in. Oliwia Walo. Adam Fikus dorzucił dwa srebra.

R E K L A M A

Podopieczni trenera Lambertusa Lako Soli, po udanym występie na Mistrzostwach Gdańska, bardzo dobrze zaprezentowali się również i na swoim terenie. W turnieju Badminton Master Puck 2022 w kategorii do lat 9 Oliwia Walo zdobyła złoty medal a Marta Thurn srebrny.

– To najmłodsze, niespełna ośmioletnie zawodniczki UKS Bliza Władysławowo, które przygodę z badmintonem zaczęły jako przedszkolaki pod okiem Olgi Fikus. Obecnie trenują już ze starszymi, chociaż nie brakuje im dziecięcego entuzjazmu i żywiołowości – mówi trener Zbigniew Czajka.

Pozostały dorobek medalowy badmintonistów z Władysławowa również napawa dumą. Niezawodni bracia Filip Karbowniczek i Jakub Karbowniczek (U13) oraz Helena Koper (U15) wywalczyli złote medale w swoich kategoriach wiekowych.

Srebrne medale przypadły Filipowi Wysockiemu (U11), Tatianie Kohnke (U11) i Piotrowi Dodot (U13). Amelia Korzeniewska i Szymon Zasada uzyskali medale brązowe.

W Solcu Kujawskim w turnieju krajowym młodzików i młodzików młodszych zagrali starsi koledzy. I też UKS Bliza Władysławowo ma powody do zadowolenia.

Adam Fikus zdobył dwa medale srebrne w singlu i deblu, a Paweł Oberzig srebro w mikście oraz dwa razy brąz w deblu i singlu.

Foto. Zbigniew Czajka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *