Szpital Pucki. Pediatria wróciła. Tak wygląda oddział dla dzieci po remoncie | ZDJĘCIA

Pediatra w Szpitalu Puckim ponownie otwarta. Po przerwie spowodowanej remontem oddział dla dzieci wraca. I wygląda naprawdę świetnie. Zobaczcie zdjęcia.

Modernizacja Oddziału Pediatrii Szpitala Puckiego jest pierwszym etapem gruntownej modernizacji lecznicy w Pucku.Całkowity koszt prac – modernizacja i termomodernizacja – na oddziale to ponad 1,9 mln zł. A całość inwestycji w placówce zdrowia w powiecie puckim wyniesie ponad 11,5 mln zł.

Prezes Szpitala Puckiego Oksana Rabij-Zabłotna przedstawiła gościom nowego ordynatora, cenionego pediatrę lek. med. Aleksandra Krasnowa i wraz z nim zaprezentowała przestrzeń oddziału: zmodernizowane (głównie jednoosobowe!) sale chorych z łazienkami, salę zabaw, nową izbę przyjęć, gabinety lekarskie i zabiegowe, przyjazne zaplecze socjalne oraz wszelkie udogodnienia, jakie czekają na małych pacjentów, ich rodziców i personel szpitala.

– Życzymy wszystkim najmłodszym mieszkańcom dużo zdrówka, ale jeśli jednak ktoś trafi na Oddział Pediatrii – wierzymy, że w takich warunkach łatwiej stać się uśmiechniętym i dzielnym pacjentem – podkreślają w Starostwie Powiatowym w Pucku.

W otwarciu odnowionej pediatrii w Szpitalu Puckim wziął udział m.in. wojewoda pomorski Dariusz Drelich, a także wójtowie, burmistrzowie i radni powiatu puckiego.

– Gratuluję i dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia – pani Prezes, pracownikom Szpitala i Starostwa Powiatowego w Pucku, szczególnie tym odpowiedzialnym za inwestycje, obsługę projektów, przygotowanie dokumentacji i skompletowanie kadry. To wasza wielka zasługa! Wynagrodzona zostanie uśmiechem najmłodszych pacjentów, którzy od dziś będą mogli powracać do zdrowia w komfortowych warunkach! – komentuje starosta Jarosław Białk.

Swój list przysłał też premier Mateusz Morawiecki. Jak czytamy:

Oddział pediatryczny to szczególne miejsce dla każdego szpitala. Musi spełniać wysokie wymagania, by zapewnić jak najlepszą jakość usług medycznych i bezpieczeństwo najmłodszym pacjentom. Wiem, że przebudowa tej części placówki była oczekiwanym od lat przedsięwzięciem i stanowiła wyzwanie dla jej dyrekcji i całego powiatu. (…) Mam nadzieję, że cała społeczność miasta i powiatu będzie dumna ze zmodernizowanego oddziału – napisał Prezes Rady Ministrów, dziękując za zaproszenie na uroczystość otwarcia

R E K L A M A

Szpital Pucki. Oddział pediatryczny – otwarcie | ZDJĘCIA

Foto. Konrad Kędzior | Powiat Pucki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *