Szpital Pucki bez prezesa. Weronika Nowara już nie kieruje lecznicą w Pucku! Kto będzie nowym szefem szpitala?

Nieoczekiwana i szokująca zmiana na kierowniczym stanowisku w Szpitalu Puckim. Weronika Nowara odchodzi po trzech latach. Kto teraz pokieruje szpitalem w Pucku?

R E K L A M A

Zaskakującą wiadomością pod koniec października 2021 podzielił się starosta Jarosław Białk, który zakomunikował o zmianach w Szpitalu Puckim.

– Po trzech latach pracy w Szpitalu Puckim Sp. z o.o. z dniem 28 października 2021 r. ze stanowiskiem Prezesa Spółki pożegnała się Pani Weronika Nowara – zakomunikował na Facebooku starosta pucki.

Skąd zmiana na kluczowym stanowisku w dość trudnym okresie, gdy szpital w Pucku przechodzi przez trudny okres transformacji? Przypomnijmy, że lecznica ma być zmodernizowana, a przy okazji zniknąć mają również oddziały pediatrii, położnictwa i ginekologii w Szpitalu Puckim.

W powiecie, ale też samym Szpitalu Puckim decyzja o zmianach na stanowisku prezesa wywołała spore zdziwienie. Przede wszystkim dlatego, że nie była wcześniej anonsowana. Personel lecznicy otrzymał list pożegnalny od byłej już prezes:

Drodzy Pracownicy,
w moim ostatnim dniu pracy chcę Wam wszystkim serdecznie podziękować za współpracę, za nowe doświadczenia. Nie było łatwo, wielu z was każdego dnia mnie testowało, rzucało kłody pod nogi, chociaż więcej było tych, co wraz ze mną chcieli iść do przodu i znajdować rozwiązania. Dzisiaj dziękuję Wam wszystkim!!!
Ostatnie miesiące były ogromnie trudnym okresem, czas epidemii doświadczył nas wszystkich. Mimo to, że to jeszcze nie koniec, to daliśmy radę, przeszliśmy ten okres zdobywając nowe doświadczenia. W najbliższych miesiącach czeka was wiele zmian, dlatego życzę Wam, aby były na lepsze.
Trzymam kciuki za Wasze przyszłe sukcesy zawodowe. Henry Ford powiedział: “Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces.”

Wszystkiego dobrego! Weronika Nowara

Dlaczego Weronika Nowara nie jest prezesem Szpitala Puckiego?

Okazuje się, że decyzja zapadła dzień wcześniej w środę 27 października 2021.

– Na wczorajszym zebraniu Rady Nadzorczej Szpitala Puckiego zdecydowano, że po wygaśnięciu trzyletniej umowy z prezes Weroniką Nowarą, nie będzie ona kontynuowana – komentuje starosta Jarosław Białk.

Kto po byłej już prezes przejmie Szpital Pucki? Na pewno zadanie nie będzie łatwe, bo oprócz wygaszania oddziałów i trwającej termomodernizacji, trzeba będzie walczyć ze społecznymi i pracowniczymi protestami.

Tu na odpowiedź musimy jeszcze poczekać. Jak tłumaczą w Starostwie Powiatowym w Pucku, nowe nazwisko szefa lecznicy w Pucku poznać mamy w poniedziałek 1 listopada (powoła go Rada Nadzorcza Szpital Puckiego). To z tym dniem ma rozpocząć się jego umowa o pracę.

W strukturach PiS powiatu puckiego, które mocno sprzeciwiało się zmianom likwidacyjnym w Szpitalu Puckim, wiadomość o odejściu prezes Weroniki Nowary skomentowano w słodko-gorzki sposób.

– W dniu dzisiejszym Pani Prezes szpitala powiatowego w Pucku przestaje pełnić swoją funkcję. Dziękujemy za wszystko i liczymy, że nowy Zarząd szpitala przywróci zawieszone oddziały szpitalne. Dokonania 2018-2021 pozostawiają wiele niesmaku. Ale były też i dobre momenty, za które raz jeszcze dziękujemy – skomentowali Michał Kowalski oraz Zygmunt Wiśniewski na facebookowym profilu STOP dla likwidacji pediatrii, położnictwa i ginekologii w szpitalu w Pucku.

Szpital Pucki

fot. Jarosław Białk, Szpital Pucki


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *