Szpital Pucki bez ginekologii, położnictwa i oddziału dziecięcego. Radni pytają starostę | LIST OTWARTY

Radni Koalicji Obywatelskiej Powiatu Puckiego piszą list otwarty do starosty Jarosława Białka. Domagają się wyjaśnień w sprawie likwidacji oddziałów w Szpitalu Puckim.

R E K L A M A

Koalicja Obywatelska Powiatu Puckiego kontra starosta pucki Jarosław Białk, który w czerwcu 2021 wprowadził ogromne zmiany w Szpitalu Puckim. Z powiatowej placówki medycznej mają zniknąć oddziały: ginekologiczno-położniczy, dziecięcy i noworodkowy. Te nie spodobały się części radnych, którzy do starosty napisali list otwarty.

Jak wyjaśniają, nie chcą być też utożsamiani z kontrowersyjną decyzją szefa Starostwa Powiatowego w Pucku. Poszło m.in. o identyfikowanie członków KOPP jako sprzymierzeńców ugrupowania, z którym do wyborów szedł Jarosław Białk.

Nie mamy żadnej umowy koalicyjnej, a nieporozumienia dotyczące szpitala i komisji rewizyjnej, które udało nam się polubownie rozwiązać świadczyłyby raczej, że wprawdzie popieramy większość Pańskich dobrych inicjatyw, potrafimy też odnosić się do niektórych krytycznie czytamy w korespondencji. – Takich sytuacji nie zaobserwowaliśmy w przypadku radnych Klubu PiS. Poza medialnymi występami lidera nie zauważyliśmy zgłaszanych przez ten klub zdań odrębnych.

Skąd ta forma, a nie np. spotkanie i dyskusja w samorządowym gronie?

Grupa radnych wyjaśniła to w swojej korespondencji, którą opublikowała na fanpejdżu:

Stosujemy formę listu otwartego, gdyż uważamy, że wyborcom przez nas reprezentowanym winni jesteśmy wyjaśnienia my jako radni, Pan jako starostaczytamy.

POLECAMY:

Radnych, jako przedstawicieli społeczności lokalnej, powinno się informować i dyskutować z nimi takie kwestie przed a nie po podjęciu decyzji.

Niejednokrotnie usłyszeliśmy od Pana, iż Klub radnych Nasz Wspólny Powiat Pucki złożony z przedstawicieli Twojego Powiatu Puckiego, Ziemi Puckiej i PSL-u ma większość dającą możliwość samodzielnego rządzenia. Mamy jednak nadzieję, że nie będzie to stanowiło przeszkody do udzielenia nam odpowiedzi na zadane pytania, a także dania pola do wyrażenia opinii naszej i naszych wyborców

O co radni Koalicji Obywatelskiej Powiatu Puckiego pytają starostę?

Swoje wątpliwości radni KOPP zawarli w czterech pytaniach (choć nie określili czasu, w którym starosta ma na nie odpowiedzieć):

  • Kto i kiedy podjął decyzję o likwidacji tych oddziałów szpitalnych w Pucku?
  • Jakie były przesłanki i przyczyny, dla których zdecydowano się na likwidację tych oddziałów?
  • W jaki sposób będą zabezpieczone potrzeby mieszkańców powiatu w zakresie świadczonych do tej pory usług medycznych przez te oddziały?
  • Dlaczego decyzja o likwidacji nie została przedyskutowana ze społecznością lokalną chociażby z jej przedstawicielami, którymi między innymi jesteśmy my jako radni powiatu?

Pod listem otwartym do starosty Jarosława Białka podpisali się: Wojciech Dettlaff, Zdzisław Pruchniewski, Dariusz Sańko, Aleksander Struk, Anna Wojtunik.

Fot. Koalicja Obywatelska Powiat Pucki

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *