Szpital Pucki bez ginekologii, położnictwa i oddziału dziecięcego. Radni pytają starostę | LIST OTWARTY

Radni Koalicji Obywatelskiej Powiatu Puckiego piszą list otwarty do starosty Jarosława Białka. Domagają się wyjaśnień w sprawie likwidacji oddziałów w Szpitalu Puckim.

R E K L A M A

Koalicja Obywatelska Powiatu Puckiego kontra starosta pucki Jarosław Białk, który w czerwcu 2021 wprowadził ogromne zmiany w Szpitalu Puckim. Z powiatowej placówki medycznej mają zniknąć oddziały: ginekologiczno-położniczy, dziecięcy i noworodkowy. Te nie spodobały się części radnych, którzy do starosty napisali list otwarty.

Jak wyjaśniają, nie chcą być też utożsamiani z kontrowersyjną decyzją szefa Starostwa Powiatowego w Pucku. Poszło m.in. o identyfikowanie członków KOPP jako sprzymierzeńców ugrupowania, z którym do wyborów szedł Jarosław Białk.

Nie mamy żadnej umowy koalicyjnej, a nieporozumienia dotyczące szpitala i komisji rewizyjnej, które udało nam się polubownie rozwiązać świadczyłyby raczej, że wprawdzie popieramy większość Pańskich dobrych inicjatyw, potrafimy też odnosić się do niektórych krytycznie czytamy w korespondencji. – Takich sytuacji nie zaobserwowaliśmy w przypadku radnych Klubu PiS. Poza medialnymi występami lidera nie zauważyliśmy zgłaszanych przez ten klub zdań odrębnych.

Skąd ta forma, a nie np. spotkanie i dyskusja w samorządowym gronie?

Grupa radnych wyjaśniła to w swojej korespondencji, którą opublikowała na fanpejdżu:

Stosujemy formę listu otwartego, gdyż uważamy, że wyborcom przez nas reprezentowanym winni jesteśmy wyjaśnienia my jako radni, Pan jako starostaczytamy.

Radnych, jako przedstawicieli społeczności lokalnej, powinno się informować i dyskutować z nimi takie kwestie przed a nie po podjęciu decyzji.

Niejednokrotnie usłyszeliśmy od Pana, iż Klub radnych Nasz Wspólny Powiat Pucki złożony z przedstawicieli Twojego Powiatu Puckiego, Ziemi Puckiej i PSL-u ma większość dającą możliwość samodzielnego rządzenia. Mamy jednak nadzieję, że nie będzie to stanowiło przeszkody do udzielenia nam odpowiedzi na zadane pytania, a także dania pola do wyrażenia opinii naszej i naszych wyborców

O co radni Koalicji Obywatelskiej Powiatu Puckiego pytają starostę?

Swoje wątpliwości radni KOPP zawarli w czterech pytaniach (choć nie określili czasu, w którym starosta ma na nie odpowiedzieć):

  • Kto i kiedy podjął decyzję o likwidacji tych oddziałów szpitalnych w Pucku?
  • Jakie były przesłanki i przyczyny, dla których zdecydowano się na likwidację tych oddziałów?
  • W jaki sposób będą zabezpieczone potrzeby mieszkańców powiatu w zakresie świadczonych do tej pory usług medycznych przez te oddziały?
  • Dlaczego decyzja o likwidacji nie została przedyskutowana ze społecznością lokalną chociażby z jej przedstawicielami, którymi między innymi jesteśmy my jako radni powiatu?

Pod listem otwartym do starosty Jarosława Białka podpisali się: Wojciech Dettlaff, Zdzisław Pruchniewski, Dariusz Sańko, Aleksander Struk, Anna Wojtunik.

Fot. Koalicja Obywatelska Powiat Pucki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *