Stypendia Rady Miasta Puck na rok szkolny 2020/2021 rozdane | ZDJĘCIA

Stypendia Rady Miasta Puck na rok szkolny 2020/2021 od tego roku nie tylko dla młodych mieszkańców stolicy powiatu puckiego. W Ratuszu Miejskim nagrodzono najzdolniejszych uczniów w Pucku.

Stypendia Rady Miasta Puck na rok szkolny 2020/2021 uroczyście rozdane w puckim ratuszu. Nagrody wręczono za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe uczniów za ubiegły rok szkolny.

– Po raz pierwszy, w związku ze zmianami w przepisach stypendia przyznane zostały nie tylko mieszkańcom naszego miasta –tłumaczą w Urzędzie Miasta Pucka. – Wnioski mogli składać wszyscy uczniowie uczęszczający do puckich szkół.

Wśród stypendystów zbrakło w tym roku studentów, którzy mogą ubiegać się o stypendia w miastach, w których siedzibę mają uczelnie, na których studiują.

Burmistrz Miasta Puck Hanna Pruchniewska wraz z przewodniczącym Rady Miasta Puck Piotrem Kozakiewiczem wręczyli stypendystom gratulacje, zaświadczenia i upominki.

Uroczystość uświetnili w tym roku Julia Kleihsa (taniec) – solo w stylu tanecznym jazz, Sabina Tomczyk (recytacja) – wiersz Wisławy Szymborskiej pt. “Nienawiść”, Lena Cierpiałkowska (gitara) – “Walc dla Zuzanny” – Tatiany Stachak.

– Mimo że poprzedni rok szkolny dla uczniów był bardzo trudny i nie łatwo było wykazać się szczególnymi osiągnięciami, stypendium otrzymało 9 uczniów szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych – wyliczają w UM Puck.

Stypendia Rady Miasta Puck na rok szkolny 2020/2021 – uczniowie i absolwenci szkół podstawowych:

1. Badowska Julia

2. Białk Jonatan

3. Białk Weronika

4. Cierpiałkowska Lena

5. Jaschke Amelia Zuzanna

6. Kleihsa Julia

7. Nowak Krzysztof

8. Potrykus Antoni

9. Tomczyk Sabina

Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom !

Puck – uczniowie i absolwenci szkół ponadpodstawowych:

1. Czaja Julia

2. Czaja Olga

3. Dubicka Aniela

4. Gruchała Julia

5. Hewelt Mikołaj

6. Oberzig Mateusz

7. Szopa Zofia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *