Sobota z Johnsonem w Pucku. Dwie akcje i ponad dwie setki zaszczepionych

Sobota z Johnsonem, czyli akcja szczepienia chętnych na Starym Rynku w Pucku, już po drugiej serii. Tym razem zainteresowanie było mniejsze.

R E K L A M A

Puck powtórzył swoją akcję masowego szczepienia, czyli Sobotę z Johnsonem. W Pucku na Starym Rynku każdy dorosły chętny mógł przyjąć dawkę jednorazowej wakcyny formy Johnson.

W pierwszym terminie przygotowano 150 dawek, ale zgłosiło się więcej osób, zatem Centrum Zdrowia Kobiety w Pucku dostarczyło kolejne fiolki. Wówczas z usług plenerowego punktu szczepień w Pucku skorzystało aż 168 osób.

2

akcje

zorganizowało miasto Puck

299

osób

zaszczepiono podczas nich

Sukces tamtego przedsięwzięcia skłonił organizatorów, m.in. CZK w Pucku, PKS Gdynia i Miasto Puck, do tego, by akcję powtórzyć.

Tym razem na drugą Sobotę z Johnsonem w Pucku przygotowano dwukrotnie większą ilość dawek szczepionki – 300 sztuk.

I choć oczywiście trudno mówić o klapie, to jednak tym razem z możliwości przyjęcia jednorazowej dawki szczepionki na COVID-19 skorzystało 131 osób. Wiadomo też, że Miasto Puck, Centrum Zdrowia Kobiety w Pucku i PKS Gdynia akcję będą kontynuować.

– Kolejna taka akcja za dwa tygodnie, w sobotę 31 lipca – zapowiedziała na swoim Facebooku burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska.

Fot. Miasto Puck

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *