Ścieki w Zatoce Puckiej (17.07.2022)? Rozszczelnił się rurociąg z Pucka do Swarzewa, informuje oczyszczalnia

Ścieki trafią do Zatoki Puckiej w wakacje 2022? To możliwe, poinformowała Spółka Wodno-Ściekowa “SWARZEWO” donosząc o rozszczelnieniu rury.

Informacja przekazana przez Spółkę Wodno-Ściekową “SWARZEWO” jest krótka, ale alarmująca. W niedzielę 17.07.2022 ścieki zaczęły wypływać z rurociągu na trasie Puck – Swarzewo.

– Informujemy, że w dniu dzisiejszym doszło do rozszczelnienia rurociągu tłocznego z pompowni Puck do Oczyszczalni w Swarzewie. Trwają prace związane z naprawą uszkodzenia.  Zachodzi możliwość przedostania się ścieku do Zatoki Puckiej – czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, że do ostatniej dużej awarii rurociągu w oczyszczalni ścieków Swarzewo doszło w grudniu 2019. Wówczas do wycieku doszło na terenie oczyszczalni ścieków Swarzewo podczas planowanego remontu.

– Złącze RK przygotowane przez wykonawcę rozszczelniło się i zalało wykop – informowali wówczas urzędnicy z Władysławowa. – Zaczęto magazynować ścieki w przeznaczonym do tego zbiorniku, jednak zbiornik zapełnił się i nastąpił awaryjny zrzut nieczystości do Zatoki Puckiej.

Awaria została szybko usunięta, a do Zatoki Puckiej wpłynęła minimalna ilość ścieków.

Wcześniej do awarii kanalizacji we Władysławowie i pękniętym rurociągu doszło w czerwcu 2019. Jak ustalono, szwankował kolektor tłoczący nieczystości z Władysławowa do Swarzewa, więc trzeba było je awaryjnie spuścić do Zatoki Puckiej.

Doszło do wycieku ścieków, informuje Spółka wodno-ściekowa Swarzewo (na mapie):

R E K L A M A
Foto. Dziennik Pucki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *