Rozewie. 71 strażaków powiatu puckiego wspięło się z plaży na klif. To gest dla zmarłych kolegów z WTC w Nowym Jorku | ZDJĘCIA

Strażacy powiatu puckiego wspinali się po schodach w Rozewiu. Morderczy dystans z plaży na górę klifu to hołd kolegom i koleżankom, którzy zginęli podczas ataku na WTC w Nowym Jorku.

Wielki gest i wysiłek 71. strażaków z powiatu puckiego, którzy włączyli się w ogólnopolską akcję „Honorowa Wspinaczka 11 września”. Tę zainicjowała przez strażacką Fundację cfbt.pl i biorą w niej udział strażacy, którzy dobrowolnie zgodzą się wspiąć schodami.

To upamiętnienie i hołd dla 343 strażaków, w tym trzech strażaków polskiego pochodzenia, którzy w 2001 roku zginęli w zamachu na wieże World Trade Center. W powiecie puckim 71. druhów wspinało się w Rozewiu, po schodach, pokonując mordercze wejście z plaży na górę klifu.

Udało się. Strażacy z 16. jednostek (15 OSP i jedna JRG) w powiecie puckim wykazali się nie lada kondycją.

– Wszyscy zeszli na poziom plaży gdzie nad morzem była okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć. Pomimo pokonania 267 stopni w ubraniu bojowym i z aparatem na plecach, po niektórych wcale nie było widać zmęczenia – kometują w KP PSP w Pucku. – W związku z tym, kilka osób podjęło próbę kolejny raz. W sumie 84 osoby przeszły 22 248 stopni w dół i 22 248 stopni w górę.

W wydarzeniu udział wzięli:

R E K L A M A

Honorowa wspinaczka 11 września 2022 OSP i JRG Puck | ZDJĘCIA

Fot. KP PSP Puck, OSP Władysławowo, OSP Mieroszyno, OSP Jastrzębia Góra, OSP Sławoszyno

Strażacy wspinali się z plaży w Rozewiu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *