Punkt Szczepień Powszechnych w Pucku. Sprawdza się? Starosta Jarosław Białk podsumował pierwsze dni pracy

Grafik szczepień w powiecie puckim pełen do 13 maja. Punkt Szczepień Powszechnych w Pucku do końca miesiąca przyjąć chce prawie 5 tys. osób.

R E K L A M A

Punkt Szczepień Powszechnych w Pucku w hali zaadaptowanego na ten cel Powiatowego Ośrodka Sportu Młodzieżowego w Pucku uruchomiono w środę 28 kwietnia. Na efekt nie trzeba było długo czekać, bo dzienna ilość wykonanych zastrzyków w powiecie puckim gwałtownie wzrosła.

Tylko w ciągu dwóch pierwszych dni w puckim punkcie szczepień przyjęto 550 osób. W środę zaszczepiono 228 pacjentów, a dzień później niewiele mniej: 222.

– W piątek przyjęliśmy dostawę szczepionek i przez weekend majowy również jesteśmy do Państwa dyspozycji – deklarował starosta Jarosław Białk.

Jak mówi samorządowiec, w sobotę i niedzielę w Pucku szczepionych ma być po 270 osób każdego dnia.

– Łącznie do końca tego tygodnia pierwszą dawkę powinno przyjąć 1090 pacjentów – mówi starosta pucki.

Dwa dni przed uruchomieniem punktu sczepionkowego w POSM Puck zaczęła działać także Infolinia Starostwa Powiatowego w Pucku. Do 30 kwietnia zespół przyjął 886 zgłoszeń do rejestracji na szczepienie.

Do tego pracownicy Infolinii wyjaśniali też wątpliwości mieszkańców powiatu puckiego związane m.in. z organizacją punktu szczepień, oczekiwaniem na termin wizyt, harmonogramem zapisów uwzględniającym rok urodzenia, szczepieniami Polaków pracujących za granicą, czy obcokrajowców mieszkających i pracujących w Polsce…

– Przyjmowane były również zgłoszenia osób na tzw. listę rezerwową i choć mieliśmy tylko kilku pacjentów, którzy z przyczyn losowych nie skorzystali ze szczepienia – udało się zapełnić wolne miejsca i nie zmarnować cennych szczepionek – komentuje Jarosław Białk.

Do 13 maja wypełniliśmy grafik w 100% i do tego dnia pierwszą dawkę przyjmie 2600 osób. Łącznie każdego tygodnia do końca maja dysponujemy 990 szczepionkami, czyli do końca tego miesiąca planujemy zaszczepić 4950 osób. Oczywiście gotowi jesteśmy przyjąć więcej pacjentów, jeżeli tylko otrzymamy dawki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Niezmiernie cieszy, że ziemia pucka to region, w którym mieszkańcy odpowiedzialnie podchodzą do spraw zdrowia!

Punkt Szczepień Powszechnych w Pucku (hala POSM Puck):

Fot. Powiat Pucki, Andrzej Sipajło

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *