Pucka policja zatrzymała dwóch poszukiwanych. Gość z Wejherowa zgłosił się sam | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Dwóch mężczyzn jednego dnia udało się zatrzymać puckim policjantom. 49-latek z Wejherowa sam zgłosił się do KPP Puck. Innego mundurowi z Pucka przyłapali u kolegi na kawie. Czarnego płynu nie udało mu się dopić.

Dwóch poszukiwanych przez pucką policję zatrzymanych w ciągu zaledwie jednego dnia. To sukces KPP Puck, który udało się osiągnąć w czwartek 12 listopada 2020.

Pierwszy wpadł 53-latek z powiatu puckiego, drugi był 49-latek z Wejherowa. Jak doszło do zatrzymania? To naprawdę ciekawe historie!

53-latek wpadł na jednej z posesji powiatu puckiego, gdzie namierzyli go – w wyniku prowadzonych działań – dzielnicowi z KPP Puck.

– Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów, ponieważ był w trakcie odwiedzin swojego kolegi, niestety nie zdążył zasmakować zaparzonej kawy – relacjonuje mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – Mężczyzna został doprowadzony do puckiej komendy, gdzie w najlepszym wypadku może zasmakować kawy zbożowej dostępnej dla osób zatrzymanych.

53-latek ukrywał się, bo miał odsiedzieć karę ponad 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Tego samego przed okienkiem dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pucku stanął mężczyzna, który powiedział, że jest poszukiwany do odbycia kary więzienia i chce, aby go zatrzymać.

Dzielnicowy z Pucka wylegitymował mężczyznę, potem też sprawdził jego nazwisko w policyjnych bazach. Tak uzyskał potwierdzenie, że niecodzienny gość jest poszukiwany.

Zgodnie z nakazami doprowadzenia wydanymi przez sąd w Wejherowie 49-letni mieszkaniec Wejherowa ma do odbycia karę blisko roku pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko rodzinie.

– Mężczyzna natychmiast został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – relajconuje rzecznik puckiej policji. – Funkcjonariusze z wydziału konwojowo-ochronnego przewiozą zatrzymanych do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

fot. KPP Puck

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *