Puck zmienia schody. Znikną metalowe na pucką plażę, a te przy ul. Żeglarzy dostaną siedziska | ZDJĘCIA

W Pucku znikną schody: zejście na plażę oraz na ulicę Żeglarzy (z 12 Marca). Te pierwsze straszyły brakiem estetyki, drugie nie były zbyt bezpieczne. Co zamiast nich? Miasto Puck ma pomysł. Dobry!

R E K L A M A

Będą nowe schody w Puckuzakomunikowała burmistrz Hanna Pruchniewska zapowiadając tym samym proturystyczne inwestycje w swoim mieście. Czego możemy się spodziewać? Zadania mają związek z poprawą jakości infrastruktury.

Ucieszą się mieszkańcy Pucka, ale też turyści.

– Już najwyższy czas na “schodowe” zmiany, a nawet metamorfozy w mieście, prawda? – zapytała burmistrz Hanna Pruchniewska i pokazała serię zdjęć znad Zatoki Puckiej. – Poznajecie schody na zdjęciach?

Na fotkach znalazły się ujęcia m.in. schodów prowadzących na pucką plażę – metalowe stopnie z barierkami łatwo znaleźć, bo znajdują się na trasie ścieżki przyrodniczej w Pucku.

Jaka przyszłość czeka to zejście?

– Stanie się bezpieczniejsze i ładniejsze, a metal zastąpią głównie deski kompozytowe – wylicza burmistrz Pruchniewska.

Szczęka może opaść na widok innych schodów – te prowadzą na Zieloną Plażę. W Pucku łączą one ulicę 12 marca i ul. Żeglarzy. Dziś budzą strach, bo zejście po nich może skończyć się tragedią.

– Będą większe, szersze z siedziskami dla osób chcących upajać się pięknym widokiem – podkreśla Hanna Pruchniewska i zapowiada: – Prace modernizacyjne rozpoczną się wczesną wiosną i skończą najpóźniej w czerwcu.

Co powinno cieszyć mieszkańców, Puck nie musi mocno uszczuplać miejskiego budżetu.

Na to zadanie inwestycyjne pozyskaliśmy dofinansowanie unijne – 60% wartości dzięki Północnokaszubskiej Lokalnej Grupie Rybackiej i Urzędowi Marszałkowskiemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *