Puck: wpadka poszukiwanego 31-latka. Namierzyli go w domu. Miał przy sobie amfę | ZDJĘCIA

Nadmorska Kronika Policyjna. Podwójny pech 31-latka, którego poszukiwała policja z Pucka. Miał odsiedzieć 8 miesięcy, ale za amfetaminę czekają go nawet 3 lata więzienia. Jak doszło do spektakularnej wpadki?

O tym, że poszukiwany przez pucką policję 31-latek może być w Pucku, a do tego ma przy sobie narkotyki, dowiedzieli się dzielnicowi KPP Puck. Na miejsce pojechał patrol…

– Niczego niespodziewający się mężczyzna został przez funkcjonariuszy zatrzymany pod ustalonym adresem – relacjonuje rzecznik puckiej policji.

Mundurowi KPP Puck nie mieli też problemów, by znaleźć przy nim narkotyki. W kuchni na lodówce stała waga elektroniczna, a w zamrażarce kilkanaście zawiniątek z białym proszkiem.

Mężczyzna oraz kobieta zostali przewiezieni do puckiej komendy, i tam trafili do policyjnej celi.

– Po przeprowadzonym badaniu narkotesterem oraz zważeniu zabezpieczonej substancji potwierdzono, że poszukiwany mężczyzna posiadał w swoim mieszkaniu ponad 20 gram amfetaminy – opowiada mł. asp. Łukasz Brzeziński.

31-letni poszukiwany przez pucką policję mężczyzna w domu nie był sam, bo mundurowi natknęli się też na 17-latkę. Ta była wyraźnie podenerwowana ich widokiem i nerwowo próbowała ukryć plastikowe pudełko. Policjanci skontrolowali i ją, znajdując ponad 3 gramy amfetaminy.

NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA: wpadka 31-latka była podwójna

Okazało się, że 31-letni poszukiwany i diler narkotyków z Pucka ma podwójne kłopoty, bo w więzieniu może spędzić dużo więcej czasu niż zakładała pierwotna kara.

Mężczyzna miał zasądzony wyrok ponad 8 miesięcy, który teraz mu wydłuży przestępstwo narkotykowe, za które grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Ten sam wymiar kary grozi jego 17-letniej partnerce.

– 17-latka już została przesłuchana przez śledczych i został jej przedstawiony zarzut posiadania środków odurzających – informuje rzecznik puckiej policji. – Policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą ukrywać się osoby poszukiwane. Zatrzymanie takich osób w większości przypadków jest tylko kwestią czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *