Puck. Ale wpadka 24-latki w BMW! Nie miała pasów, więc zatrzymali ją do kontroli. A w bagażniku ekstra pasażer oraz narkotyki

Kuriozalna wpadka w Pucku podczas kontroli drogowej. Policjanci zatrzymali 24-latkę w BMW, bo nie miała zapiętych pasów. Mundurowi zdębieli, gdy otworzyli bagażnik i zobaczyli… pasażera.

R E K L A M A

Niespodziewany finał drogowej kontroli w Pucku z udziałem 24-letniej mieszkanki gminy Puck, która jechała przez miasto w BMW. Młoda kobieta za kółkiem wpadła w oko policjantom, bo… nie miała zapiętych pasów. Mundurowi zatrzymali ją do rutynowej kontroli i… od tego momentu popadali w coraz większe zdziwienie.

– Z wnętrza pojazdu policjanci wyczuli zapach marihuany – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – W trakcie kontroli okazało się, że w samochodzie podróżuje 6 osób, które nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa. 

Podczas kontroli BMW policjanci z Pucka znaleźli opakowania z marihuaną i amfetaminą, fajkę, wagę jubilerską oraz woreczek z żółtą substancją.

Jeszcze większe zdziwienie ich ogarnęło, gdy otworzyli bagażnik BMW, bo w środku leżał kolejny pasażer samochodu. Wszyscy, łącznie z 24-latką z gminy Puck, trafili do policyjnego aresztu w Pucku.

Policjanci przeszukali również ich mieszkania. U 24-latki znaleźli kolejne środki odurzające. W sumie policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów różnych narkotyków.

Z kolei 23-latek miał w domu kastet, który kwalifikowany jest jako niebezpieczne narzędzia, a jego posiadanie jest zabronione.

– Wobec mężczyzny został skierowany wniosek o ukaranie do sądu za posiadanie narzędzia, którego używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu. Za popełnione wykroczenie grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywna do 5000 złotych lub nagana.

– mówi rzecznik puckiej policji.

24-letnia mieszkanka gminy Puck oraz trzej pasażerowie, mieszkańcy Pucka w wieku od 18 do 24 lat mieszkańcy Pucka już usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Za co grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Dodatkowe kłopoty będzie miała też kobieta, która siedziała za kółkiem BMW. Za przewożenie większej liczby osób, niż określonej w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, grozi 100-złotowy mandat i punkty karne – po 1 za każdą dodatkową osobę.

– Przepisy przewidują również zatrzymanie kierowcy uprawnień za przewożenie co najmniej 3 pasażerów więcej, niż dopuszcza to homologacja danego pojazdu – komentuje Łukasz Brzeziński z KPP w Pucku. – W opisanym przypadku kierująca BMW spowodowała zagrożenie bezpieczeństwa 20-latka, przewożąc go w bagażniku i z tego powodu na 3 miesiące straciła swoje uprawnienia do kierowania.

Puck. Wpadka 24-letniej mieszkanki gminy Puck w BMW. Wpadka z narkotykami i pasażerem w bagażniku [GALERIA]

fot. Dziennik PuckiDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *