Puck walczy o pieniądze na remont dwóch ulic. Kaszubska i Komandorską z nową nawierzchnią?

Pół kilometra ulic w Pucku: Kaszubskiej i Komandorskiej może zostać poprawiona dzięki… rolnikom z gminy Puck. Miasto stara się o pieniądze z Samorządu Województwa Pomorskiego.

R E K L A M A

“Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych – ul.Kaszubska i ul. Komandorska” – tak nazywa się zadanie, na które miasto Puck chce zdobyć dodatkowe pieniądze z Samorządu Województwa Pomorskiego. Jeśli się uda, zostanie przebudowany odcinek długości 529 metrów i szerokości 5 m. Dlaczego miasto swój wniosek argumentuje dojazdem do ziem uprawnych, skoro ich nie ma?

Wszystko wyjaśnia burmistrz Pucka w swoim wpisie na Facebooku.

– Tak, brzmi może dziwnie, ale dojazd do gruntów rolnych na terenie graniczącej z nami Gminy Puck odbywa się często po miejskich drogach, które oczywiście wymagają modernizacji, co widać na załączonych zdjęciach. Dlatego możemy ubiegać się o takie dofinansowanie. Mamy nadzieję, że fundusze zostaną nam przyznane przez Zarząd Woj. Pomorskiego.

komentuje Hanna Pruchniewska

Województwo nie wyłoży całości, bo większość pieniędzy Puck weźmie ze swojego budżetu. Jeśli wieści z Gdańska będą pomyślne, to prace remontowe na drogach zostaną ukończone jeszcze w 2021 roku. Burmistrz Pucka zaapelowała do mieszkańców o trzymanie kciuków za powodzenie akcji.

I przypomniała, że w podobnych okolicznościach jej miasto już pieniądze dostało.

– Dzięki dofinansowaniu z tego źródła/programu mogliśmy w roku 2020 wreszcie zmodernizować ul. Kolejową – pisze Hanna Pruchniewska.

Fot. Hanna Pruchniewska

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *