Puck. W samochodzie zatrzasnęła 8-miesięczne dziecko (6.05.2022). Pomogli strażacy z Pucka | ZDJĘCIA

Strażacy z Pucka interweniowali na parkingu w kompleksie handlowym na ul. Kopernika i Mestwina. W Pucku w samochodzie zatrzaśnięty został noworodek (6.05.2022).

R E K L A M A

Akcja ratownicza w Pucku (6.05.2022) na terenie kompleksu handlowego zbudowanym w miejscu byłej rzeźni w Pucku miała miejsce w godzinach przedwieczornych.

Przy osobowym samochodzie z uwięzionym wewnątrz niemowlakiem stała jego matka. Jak się okazało, kobieta zatrzasnęła kluczyki do auta we wnętrzu pojazdu i nie mogła się dostać do środka.

– Na parkingu centrum handlowego przy ul. Kopernika w Pucku doszło do zatrzaśnięcia dziecka w pojeździe. Nie było zagrożenia życia i zdrowia. Patrol policji udzielał asysty strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku – mówi mł. asp. Marcin Kloka, oficer prasowy KPP w Pucku.

Strażacy z Pucka z policjantami ustalili przebieg zdarzenia, a potem wybrali szybę, którą trzeba było rozbić, by dostać się szybko do auta i spowodować jak najmniej szkód.

Niemowlak zatrzaśnięty w aucie w Pucku. Jak to się stało?

Do niecodziennego zdarzenia, które nie zagroziło życiu dziecka, doszło przez nieuwagę matki. Ta posadziła niemowlaka w foteliku samochodowym, a potem zapięła go pasami. Po czym zamknęła drzwi.

Niestety razem z kluczykami, które leżały koło dziecięcego fotelika.

– Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wybiciu bocznej szyby pojazdu w celu uwolnienia dziecka – relacjonuje st. kpt. Maciej Humanowski z KP PSP w Pucku.

Noworodek uwięziony w samochodzie Pucku (kompleks handlowy Puck, ul. Mestwina) | ZDJĘCIA

Foto. MGS Foto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *