Puck. Święto Niepodległości 2021. Oddali hołd Antoniemu Abrahamowi, a potem postrzelali | ZDJĘCIA

Wiele oblicz miały obchody Święta Niepodległości w Pucku (2021). W mieście pokazali jak historia, kultura, sport i religia mogą iść w parze.

R E K L A M A

Spotkanie pod pomnikiem Antoniego Abrahama w Pucku (w Parku Kaszubskim) było tradycyjnym punktem obchodów Święta Niepodległości (2021). W Pucku pod pomnikiem Kaszuby urodzonego w Zdradzie padło wiele słów, nie tylko odnoszących się do przeszłości, ale też przyszłości miasta i okolic.

Pamięć i wdzięczność za lata niepodległości pucczanie i goście uczcili wiązankami kwiatów składanymi pod pomnikiem i chwilą milczenia.

Całość rozpoczęła się ojczyźnianą mszą w puckiej farze, skąd uczestnicy Święta Niepodległości w Pucku przeszli przez Stary Rynek za pucką orkiestrą.

Całość uświetniała obecność kompanii reprezentacyjnej 33. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej. Żołnierze aktywnie asystowali w uroczystościach, podczas których m.in. oddali salwę honorową

W puckim ratuszu byłą także okazja wysłuchać koncertu „Piaf po polsku”. A w podziemiach MOKSiR w Pucku odbywały się także 21 Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta Puck.

Święto Niepodległości 2021 w Pucku [GALERIA]

fot. Konrad Kędzior

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *