Puck. Strażackie pożegnanie. Andrzej Borkowski po 25 latach odchodzi z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku | ZDJĘCIA

Zmiana na stanowisku zastępcy komendanta strażaków w Pucku. Na emeryturę odszedł starszy brygadier Andrzej Borkowski.

R E K L A M A

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku uroczyście, choć ze względu na obostrzenia, w skromnym gronie, pożegnano st.bryg. Andrzeja Borkowskiego, dotychczasowego zastępcę komendanta.

W uroczystym apelu uczestniczyli st. bryg. Tomasz Siemiętowski, zastępca pomorskiego komendanta oraz starosta Jarosław Białk.

– Komendant powiatowy PSP w Pucku st. bryg. Bartłomiej Mollin podziękował funkcjonariuszowi za wieloletnią służbę oraz za zaangażowanie wsparcie i poświęcenie na rzecz ratowania życia i zdrowa ludzi oraz ich mienia – relacjonują strażacy z Pucka.

W ochronie przeciwpożarowej eks zastępca przepracował 25 lat. Rozpoczął w 1996 r. jako kadet w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie. Po jej ukończeniu został dowódcą zastępu w JRG 1 w Gdańsku.

– Przez kolejne lata przechodził kolejne szczeble awansu w różnych gdańskich jednostkach, aby w 2015 roku objąć stanowisku zastępcy dowódcy JRG nr 3 w Gdańsku – wyliczają w KP PSP w Pucku.

Andrzej Borkowski pracował jako strażak i podnosił kwalifikacje. W 2002 roku z tytułem licencjata skończył Akademię Marynarki Wojennej (wychowanie obronne i politechniczne). Dwa lata później z tytułem magistra opuścił Pomorską Akademię Pedagogiczną w Słupsku (zarządzanie oświatą). W 2014 roku ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Do Pucka przyszedł 21 listopada 2016, gdy pomorski komendant powołał go na zastępcę. Ale to nie jedyna funkcja, którą w KP PSP pełnił Andrzej Borkowski. Nieetatowo był Powiatowym Koordynatorem Ratownictwa Medycznego PSP w Pucku, zastępcą dowódcy Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej Gdańsk i wchodził w skład Ciężkiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej USAR POLAND.

– Z jej ramienia uczestniczył w bardzo trudnych i wymagających akcjach również poza granicami kraju – wyliczają strażacy w Pucku. – Między innymi w misji medycznej w Albanii oraz w działaniach humanitarnych po dużych trzęsieniach ziemi w Turcji, Indiach, Pakistanie oraz w Nepalu.

Na terenie powiatu puckiego organizował ćwiczenia specjalistyczne z ratownictwa wysokościowego, poszukiwawczo–ratowniczego, chemicznego. Współpracował z jednostkami OSP w zakresie wyposażenia, szkoleń oraz ćwiczeń. Organizował egzaminy KPP, doradzał i szkolił w sprawach związanych z ratownictwem medycznym.

Wielokrotnie odznaczony m.in. Krzyżem Zasługi za Dzielność, Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku – pożegnanie Andrzeja Borkowskiego | ZDJĘCIA

Foto. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *