Puck. Stanisław Kollek nie żyje (Zasłużony dla miasta Pucka). Zatoka Puck była jego drugą rodziną

Nestor puckiej piłki nożnej niedawno skończył 89 urodziny. Odszedł w poniedziałek 12 lipca 2021. Stanisław Kollek był legendą Zatoki Puck i naszej piłki nożnej.

R E K L A M A

– Pan Stanisław Kollek nie żyje… Ciężko jest przekazać takie informacje… – od tych słów zaczyna się bardzo emocjonalny wpis działaczy dzisiejszej Zatoki Puck, czyli UKS Zatoka 95 Puck.

To klub, z którym pan Stanisław związał się na dobre i złe już w wieku 16 lat. To wtedy zaczął w grać w barwach futbolowej ekipy z Pucka. Tę przygodę kontynuował do końca.

Miasto Puck uhonorowało swojego mieszkańca tytułem “zasłużonego”. I to była bardzo dobra decyzja, bo pan Stanisław, jak mało kto poświęcił swoje życie dla promocji i rozwoju piłki nożnej w Pucku.

– Były piłkarz, trener, a także działacz Zatoki Puck – wspominają w UKS Zatoka 95 Puck. – Wychowawca kilku pokoleń piłkarzy oraz twórca największych w historii sukcesów klubu. Dla wielu osób symbol puckiej piłki nożnej; zawsze uśmiechnięty, miły, z dobrym słowem dla każdego. Jeszcze niedawno odwiedzał nas na meczach i turniejach.

Za czasów aktywności sportowej Stanisława Kollka Zatoka Puck awansowała z C klasy do trzeciej ligi. W 1961 zagrała także w Pucharze Polski. Wówczas na swoim boisku podjęła Garbarnię Kraków (mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gości 1:7).

Stanisław Kollek został pochowany w czwartek 15 lipca 2021 w Pucku, na cmentarzu przy zatoce.

Fot. Krzysiek Hoffmann

PIŁKARSKI SERWIS POWIATU PUCKIEGO na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *