Puck: remont ul. Nowy Świat. Prace też na Kaperskiej. Przez miesiąc utrudnienia w ruchu | MAPKA

Prace drogowe w Pucku. Przez miesiąc będzie nieczynna część ul. Nowy Świat. Do maja 2021 m.in. budowa kanalizacji i przede wszystkim lepsze chodniki i utwardzenie drogi.

R E K L A M A

Od poniedziałku 12 kwietnia do środy 12 maja częścią ul. Nowy Świat w Pucku jeździmy z perturbacjami. Powodem kłopotów są prace drogowe.

– W tym czasie wykonywany jest/będzie chodnik i utwardzenie drogi na odcinku ul.Nowy Świat od ul.Kaprów do ul.Szyprów, utwardzenie ul.Kaprów , remont kanalizacji, wymiana nawierzchni chodnika w rejonie skateparku i wyrównywanie istniejącego chodnika na odcinku od Al.Lipowej do kotłowni – wylicza zakres prac burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska.

Inwestycje w sąsiedztwie apartamentowców na Rozgardzie udało się rozpocząć dzięki porozumieniom zawartym przez władze Pucka.

– Prace wykonywane są i finansowane w większości na podstawie umów zawartych z inwestorami prywatnymi – pisze burmistrz Pruchniewska.

Wygodniej już pójdziemy Nowym Światem w sąsiedztwie skateparku w Pucku, a niebawem też – choć nie w takiej jakości (bo póki co trotuar będzie jedynie wyrównany) – będzie równiej na chodniku prowadzącym m.in. wzdłuż płotu Szkoły Podstawowej w Pucku.

Póki co nie będzie tu jednak ścieżki rowerowej. Puck w tym temacie niestety nie może liczyć na przychylne wsparcie, bo potrzeba 5 milionów złotych. Jak wyjaśnia burmistrz, miasto musi uzyskać na jej budowę, a także remont (na całej długości ulicy) pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych.

– A tu już kilka razy składaliśmy dobry wniosek spełniający kryteria i zawsze 0 zł – podsumowała włodarz Pucka.

Burm

Fot. Hanna Pruchniewska, UM Puck

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *