Puck. Policjanci pod szkołą. Sprawdzają bezpieczeństwo najmłodszych. Mają też prezenty | ZDJĘCIA

Policjanci pod szkołą w Pucku i innymi placówkami, czyli bezpieczne rozpoczęcie roku szkolnego w powiecie puckim. Mundurowi mieli garść porad i… prezentów.

1.09.2022 droga do szkoły i z powrotem staje się dla dziecka stałym elementem życia. Droga ta, powinna być bezpieczna, dlatego policjanci pełniący służbę w rejonach szkół, zwracają uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego, zarówno kierujących jak i pieszych.

– Mundurowi przypominają kierującym pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych, a także pomagają najmłodszym przejść przez jezdnię oraz tłumaczą jak prawidłowo zachowywać się na drodze, omawiając najważniejsze przepisy – mówi asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.

Ale funkcjonariusze nie tylko upominali i pilnowali dziecc oraz rodziców w Pucku, bo w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, bo rozdawali też kolorowe opaski odblaskowe, odpowiadając przy tym na pytania zaciekawionych dzieci.

Częścią akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie puckim są spotkania organizowane z nauczycielami, rodzicami i dziećmi.

– Zajęcia z policjantami cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, a to dodatkowo służy jeszcze lepszemu zapamiętaniu podstawowych zasad dotyczących ich bezpieczeństwa – mówi rzecznik policji z Pucka. – Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, bo nawyki te zostają na całe życie.

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie puckim, mundurowi będą zwracać uwagę rodziców na kwestie związane z bezpieczeństwem ich pociech w drodze do szkoły oraz w drodze powrotnej do domu.

– Pamiętać należy, że to właśnie rodzice odgrywają najważniejszą rolę w edukacji i kształtowaniu zachowań małego uczestnika ruchu – komentuje Łukasz Brzeziński.

R E K L A M A

Policjanci pod szkołą w Pucku 1.09.2022 | ZDJĘCIA

Foto. KPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *