Puck. Policjanci i koronawirus. Pilnują, ale i pomagają. Tak zrobił to dzielnicowy Łukasz Pelowski!

Pucki dzielnicowy mł.asp. Łukasz Pelowski otrzymał wyjątkowe podziękowania za swoją pracę. Podczas kwarantanny pomógł samotnej matce z 3-latkiem.

R E K L A M A

Część obowiązków puckich policjantów związanych jest z pandemią koronawirusa. Mundurowi z KPP w Pucku m.in. kontrolują przestrzeganie przepisów związanych np. z noszeniem maseczek, czy kwarantanną.

– Obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa dotyka każdego – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – Osoby objęte kwarantanną czy izolacją niejednokrotnie są oddzielone od swoich bliskich.

To u nich codziennie pojawiają się policjanci, sprawdzając, czy mieszkańcy powiatu puckiego przebywają w wyznaczonym miejscu. Te wizyty to oczywiście sposób na potwierdzenie obecności, ale dla mundurowych są też okazją, by upewnić się, czy mieszkańcy poddani obowiązkowej izolacji nie potrzebują pomocy.

Nie jest to łatwy czas zarówno dla osób poddanych kwarantannie, jak i dla funkcjonariuszy KPP w Pucku. Zdarza się, że pod kierunkiem policjantów sypią mało pochlebne epitety. Tym bardziej cieszą słowa uznania i podziękowania od mieszkanki Pucka, które otrzymał dzielnicowy mł.asp. Łukasz Pelowski.

“Dzień dobry. Chciałabym podziękować za pomoc i zaangażowanie dzielnicowego Łukasza Pelowskiego podczas mojej izolacji spowodowanej koronawirusem. Podczas kontroli kwarantanny oprócz zadania rutynowych pytań wykazał również zainteresowanie samopoczuciem i bez wahania zaproponował swoją pomoc, kiedy usłyszał, że jestem sama z trzyletnim synem i potrzebuje pomocy w zrealizowaniu recepty na między innymi na środki przeciwbólowe. Moja rodzina mieszka daleko od nas więc niestety nie mogę liczyć na ich pomoc. Walka z koronawirusem jak widać nie jeden ma wymiar, miałam szczęście przekonać się, że czynnik ludzki też ma znaczenie, a działania Policji nie są zorientowane wyłącznie na kontrole i sankcjonowanie, ale również na tak ważnaąw tym ciężkim czasie realną pomoc osobom, które na covid już zachorowały. Jestem bardzo wdzięczna i pełna podziwu za taką postawę funkcjonariusza. “ 

– to tylko fragment otrzymanych podziękowań.

Puccy policjanci zwracają uwagę, że obecna sytuacja epidemiologiczna stawia przed wszystkimi – i mundurowymi, i mieszkańcami – nowe wyzwania.

– Cieszy fakt, że mieszkańcy doceniają pracę policjantów, lecz należy mieć świadomość, jak olbrzymie znaczenie ma stosowanie się do obowiązujących restrykcji – komentuje rzecznik policji w Pucku. – Osoby objęte kwarantanną stosując się do wprowadzonych zakazów z należytą powagą i odpowiedzialnością, stanowią nieocenione wsparcie dla codziennej służby funkcjonariuszy.

Foto. KPP w Pucku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *