Puck, Pierwsza Komunia święta (30.05.2021) w Przystani Miłosierdzia; Parafia św. Faustyny Kowalskiej w Pucku | FOTO, WIDEO

W dwóch grupach dzieci z Pucka, Żelistrzewa, Połczyna i Darzlubia przyjęły Pierwszą Komunię Świętą w parafii w. Faustyny Kowalskiej w Pucku.

R E K L A M A

Ze względu na obostrzenia pandemiczne związane z koronawirusem w kościele w parafii św. Faustyny Kowalskiej w Pucku uroczystość mogła odbywać się w zawężonym gronie. Młodzi komunikanci z miasta i gminy Puck podzielono na dwie grupy.

Najpierw, przed południem w niedzielę 30 maja 202, komunię przyjęły dzieci z Darzlubia, Połczyna oraz Żelistrzewa, a po nich również dzieci z Pucka.

– Chcemy w tej mszy świętej, zgodnie z prośbą, modlić się nie tylko w intencji dzieci, ale także i w intencji rodziców – mówił podczas mszy ks. Piotr Pastewski. – Tym bardziej że to na was, rodzicach spoczywa to, czy ta pierwsza komunia będzie wydarzeniem chwilowym tego dnia, czy też wy rodzice, dacie swoim dzieciom szansę przeżycia wieloletniej, może dozgonnej przygody, przyjaźni z Bogiem.

Proboszcz parafii św. Faustyny Kowalskiej w Pucku podkreślał odpowiedzialność rodziców za to, jak po tym dniu pielęgnować wiarę będą ich dzieci.

Ks. Karol Pstrągowski przypomniał, że Pierwsza Komunia w Pucku odbywa się w święto Trójcy Świętej.

– Ktoś mógłby powiedzieć, że Pan Bóg to z matematyki nie jest najlepszy, bo jak to jest możliwe, że jeden równa się 3? Prawda?

Pierwsza Komunia święta (30.05.2021) w Przystani Miłosierdzia; Parafia św. Faustyny Kowalskiej w Pucku

Fot. Dziennik Pucki

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *