Puck. Morska Pielgrzymka Rybacka (2022). Świetna pogoda, dość słaba frekwencja | ZDJĘCIA

Pielgrzymka Rybaków i odpust św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku (2022. Modlili się na wodach Zatoki Puckiej i u stóp zabytkowej fary w Pucku. Chociaż tłumów nie było.

Trwająca rozbudowa portu w Pucku – mariny odcisnęła swoje piętno na frekwencji podczas najbardziej widowiskowego odpustu w parafii św. Ap. Piotra i Pawła.

– Pielgrzymka rybacka sprowadza do Pucka gości z bliska i daleka – przypominają w puckiej parafii.

W czerwcu 2022 w porcie rybackim i u stóp fary zgromadziło się stosunkowo mało osób, które przypłynęły na pokładach kutrów i łodzi rybackich m.in. z Półwyspu Helskiego. Kilkanaście jednostek przypłynęło m.in. z Kuźnicy, Jastarni, Helu, zabrakło okazałych kutrów z Władysławowa.

Nie było też wielkich tłumów podczas plenerowej mszy, którą dla rybaków i wierzących odprawił proboszcz Bazyliki Morskiej w Gdyni ks. infułat Edmund Skalski.

Tradycją Morskiej Pielgrzymki Rybackiej i odpustu w Pucku stało się wspólne zdjęcie Piotrów i Pawłów, które wykonywane jest po mszy. Jego bohaterem może stać się każdy – mieszkaniec Pucka, powiatu puckiego lub turysta. Wystarczy tylko nosić któreś z imion patronów parafii w Pucku.

R E K L A M A

Puck. Morska Pielgrzymka Rybacka (2022) | ZDJĘCIA

Foto. Miasto Puck | Konrad Kędzior

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *