Puck. Mężczyzna na dachu bloku przy ul. Przebendowskiego. Zeskoczył na skokochron podstawiony przez strażaków | ZDJĘCIA

53-letni mężczyzna na dachu bloku przy ul. Przebendowskiego w Pucku. O jego życie walczą policjanci z Pucka oraz Gdańska i strażacy z Pucka, Chłapowa, Gdyni i Wejherowa.

Akcja ratownicza zakończyła się ok. godz. 19:30. Mężczyzna, do którego na dach weszli policyjni antyterroryści, zeskoczył. Natychmiast został otoczony opieką i sprawdzony przez ratowników ZRM. A także znalazł się po policyjną kuratelą.

– Jest cały, zaopiekował się nim Zespół Ratownictwa Medycznego. Czuwają nad nim też policjanci – relacjonuje mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.

Mundurowi i strażacy zebrali ogromne brawa od osób obserwujących akcję ratunkową w Pucku przy ul. Przebendowskiego.

– Nieważne ile godzin tu spędziliśmy, ważne, że życie ludzkie zostało ocalone przez służby ratunkowe – mówi rzecznik puckiej policji.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Na dachu bloku przy ul. Przebendowskiego w Pucku znajduje się mężczyzna. 53-letni mieszkaniec chodzi po dachu lub siada na jego skraju, nie dając się do siebie zbliżyć służbom mundurowym. Jak informują nas pucczanie, mężczyźnie udało się uciec z mieszkania i dostać na szczyt budynku.

To stamtąd próbują go ściągnąć znacznie siły strażaków – JRG Puck, JRG Wejherowo, JRG Gdynia oraz OSP Chłapowo, które wspomagają także policjanci z Pucka oraz negocjatorzy z komendy wojewódzkiej w Gdańsku.

– Istnieje zagrożenie życia i zdrowia 53-letniego mężczyzny, który zamknął się na dachu bloku – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.

Mężczyzna odmawia zejścia z dachu, nie dopuszcza też do siebie policjantów. Pod blokiem strażacy rozstawili skokochron, z kolejny przemieszczają się wzdłuż ściany budynku – podążając śladem chodzącego po dachu mężczyzny.

Do czasu zakończenia akcji ratunkowej zamknięta będzie ulica Przebendowskiego (od budynku Szkoły Podstawowej w Pucku do skrzyżowania Przebendowskiego, Majkowskie i Alei Lipowej).

Jeśli w trudnych sytuacjach życiowych, jest Ci potrzebne wsparcie, skontaktuj się z Centrum Wsparcia, dzwoniąc na bezpłatny numer: 800 70 2222, lub porozmawiaj na czacie – www.liniawsparcia.pl. W sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112

R E K L A M A

Mężczyzna na dachu bloku w Pucku (ul. Przebendowskiego) | ZDJĘCIA

Foto. Dziennik Pucki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *