Puck. Lekcje na Zielonej Plaży. Nieszablonowy pomysł w I LO w Pucku | ZDJĘCIA

Aż chce się uczyć w Pucku! Słoneczne chwile w maju 2021? To trzeba je wykorzystać – pomyśleli nauczyciele w I LO w Pucku i… zorganizowali lekcje na Zielonej Plaży.

R E K L A M A

Nie brakuje twórczego podejścia nauczycielom z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Pucku! Gdy po przerwie spowodowanej koronawirusem uczniowie wrócili do stacjonarnych zajęć w puckiej szkole, szoku nie było.

Pucki Żerom włączył się w Tydzień Ulgi – to ogólnopolska akcja organizowana przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagielońskiego (przystąpiło do niej prawie 2 tys. placówek).

– Będzie to tydzień bez sprawdzianów, kartkówek i odpytywania, a także zadawania prac domowych – tłumaczyli nauczyciele z I LO w Pucku. – To odrobina więcej czasu na zadbanie o siebie i najbliższych, na rozmowy inne niż o szkole i obowiązkach, chwila oddechu od wymagań i presji.

Nauczyciele z puckiego Żeroma zadbali o to, by po miesiącach widywania się poprzez Internet można było lepiej się zintegrować. Uczniowie z klasy 2AP podczas godziny wychowawczej najpierw mieli szansę na odprężenie w szkole. Była do wyboru: gra w szachy, państwa miasta, dubble oraz karty.

Najlepsze zostało na deser – piknik na Zielonej Plaży w Pucku. W takich warunkach aż chce się uczyć!

I Liceum Ogólnokształcące w Pucku – lekcje na Zielonej Plaży

Fot. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Pucku

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *